У неділю, 12 травня, в Почаєвичах відбудеться вистава з кінного спорту

У неділю, 12 травня, о 16.00 в селі Почаєвичі відбудеться вистава з кінного спорту. Тут презентують один з напрямків верхової їзди під назвою «Джигітовка», де учні демонструватимуть їзду без сідла, фланкіровку (майстерність володіння мечем), а також елементи бойового мистецтва та елементи захисту, сидячи в сідлі, передає DROBRO.

Джигітовка – вид верхової їзди, при якій вершник може виконувати трюки та елементи на різних алюрах коня. Історія виникнення цього неймовірного виду спорту пов’язана з народами Кавказу, Середньої Азії а також – українськими козаками.

В козацькому уставі навіть був прописаний ряд трюків, які зобов’язаний був вміти кожен козак. Така мобільність в сідлі, довіра між конем і вершником не обмежена одним прямим положенням в сідлі, забезпечувала козакам неабияку перевагу над чужою армією, вершники якої знали хіба що стройову рись.

Ті війська, де кіннота використовувала джигітовку, навіть під час Другої світової війни, з усіма її танками і технікою могли ефективно виконувати свої завдання.

Зараз джигітовка існує як окремий вид кінного спорту, навчання якої відбувається в кінному клубі «Козачок. Кремінна-Дрогобич», що розташований в селі Почаєвичі.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений DroBro (@drobro7_24)

До початку повномасштабного вторгнення конюшня існувала в Кремінній, на Луганщині. Там функціонував кінний театр, виступи якого збирали величезну аудиторію, а майстерність акторів нікого не залишала байдужими. Весною 2023 року керівник клубу Борис Семиволос перевіз десять коней з Кремінної в с. Почаєвичі – тут облаштували конюшню на території ферми «Мерінос», куди й почала ходити чимала кількість дітей різного віку. Більшість з них вивчають тут не лише класичну верхову їзду, але й джигітовку та їзду без сідла.

Вартість входу на ферму в цей день – 200 грн.

Також під час заходу стоятиме скринька для збору коштів на тепловізор, який передадуть батькові однієї з учасниць команди, який зараз захищає країну в лавах ЗСУ.

Від admin