“Хороша новина для всіх, крім московії”: ерефія стрімко втрачає обсяги ринку в Європі, на який згодом у колишній якості повернутися вже ніколи не зможе

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прогнозує, що постачання трубопровідного газу з боліт до Євросоюзу до 2025 року можуть знизитися мінімум на 55%, а за “прискореного сценарію” — більш ніж на 75%. Економічний експерт з мордора і аналітик Анатолій Несміян у своєму телеграм-каналі зазначає, що це є гарною новиною для всіх, крім рашки, яка стрімко втрачає обсяги ринку в Європі, куди згодом у колишній якості повернутися вже ніколи не зможе, передає DROBRO.

“Перед виробниками газу виникає величезний ринок збуту, а отже вони можуть залучати інвестиції та розвивати законсервовані та недостатні потужності, маючи в перспективі гарантовані обсяги нарощування поставок, причому конкуренція між виробниками в цей період буде істотно знижена. Виникає давно забутий ринок, де диктуватимуть умови продавці. Це ненадовго, поки ринок, що звільнився, не поділять остаточно. Тоді система знову почне приходити в рівновагу і покупець знову почне диктувати. У будь-якому випадку для всіх це означає бурхливе зростання”, – зазначає експерт.

За його словами Європа стратегічно отримає можливість прискорено переходити до розробок і впровадження своїх “зелених технологій”: обсяг ринку, що виник, дозволяє розраховувати на прискорений перехід в умовах істотно меншої конкуренції. “У мінусі тільки кремлівські злодії. Воно створило своїми руками подібну ситуацію, причому за всіма напрямами. Спочатку презирливо оцінювали перспективи сланцевих технологій, потім зневажливо плювалися на адресу ЗПГ, потім будували в нікуди гігантські трубопроводи, які тепер за фактом просто закопані в землі і втоплені у воді. І все це на тлі заяв про будівництво енергетичної наддержави. Які будівельники – така і наддержава. Вони навіть не зуміли зрозуміти, що наддержава – це не про обсяги, це про передові технології та стандарти галузі. У цій галузі досягнень у кремлівських рівно нуль. Зеро. То чого дивуватися, що вони прийшли до подібного фіналу?” – наголосив експерт.

Від admin