В українській розвідці заявили, що третій і фатальний удар по мосту через Керченську протоку буде завдано в першій половині цього року

Кримський міст, що з’єднує окупований український півострів із Краснодарським краєм, буде знищено у першій половині 2024 року. Про такі плани газеті The Guardian заявило джерело в ГУР Міноборони, передає DROBRO.

За його словами, знищення мосту, зведення якого Путін вважає одним із своїх найбільших досягнень, неминуче. Видання зазначає, що останнім часом Україна успішно атакує НПЗ та військові підприємства у глибині території Московії. Останній удар безпілотниками по заводу в Татарстані, де виробляються “Шахеди”, довів, що Київ здатний вражати об’єкти ворога на великих відстанях.

Крім того, українські Сили оборони мають у своєму розпорядженні не тільки повітряні, а й морські дрони. Вони за останні 5 місяців потопили 7 кораблів ворога, один із яких “Сергій Котов” пішов на дно неподалік Керченського мосту. Як кажуть у ГУР, це була репетиція чергового удару по путінській транспортній артерії, яка вже двічі зазнавала атак.

“Ми зробимо це в першій половині 2024 року”, – заявило The Guardian джерело в ГУР, додавши, що цей план схвалено президентом Зеленським.

У той же час, Керченський міст добре захищена ціль. Він уже двічі зазнав ударів і ремонтувався. У липні минулого року він був атакований морськими дронами, а в жовтні 2022 вибухнула вантажівка, що їхала по ньому. Цю операцію провела СБУ.

У ГУР зазначають, що західна далекобійна зброя дозволила б Україні швидше зруйнувати міст. Зеленський неодноразово просив Берлін передати далекобійні ракети “Таурус”, проте канцлер ФРН Шольц відмовляється це зробити, мотивуючи своє рішення небезпекою ескалації війни. Заступник Буданова Вадим Скибицький заявив, що на його думку, це помилка.

«Що для нас означає ескалація? в тому числі і глибоко в тилу. “У нас немає, вибору, інакше ми програємо війну”, – заявили у ГУР.

Від admin