Чоловіча збірна України зі 100% результатом завершила груповий етап Золотої Євроліги-2021 – 4 матчі, 4 перемоги

Такі показники дозволили українцям удруге в історії вийти до Фіналу Чотирьох (формат – півфінали, після чого матч за третє місце та фінал).

Як повідомляє DroBro з посиланням на suspilne.media за сліпим жеребом, Україна у півфіналі отримала в суперники Бельгію – третє місце в європейському рейтингу. Ці збірні зустрічалися між собою на Євро-2019, тоді українці були аутсайдерами, але вибили бельгійців у п’яти сетах. У цьому матчі фаворитами знову була збірна Бельгії, яка до того ж приймає Фінал Чотирьох на своєму полі.

Однак Україна уже з перших розіграшів задала темп, на який бельгійці змогли гідно відповісти лише у другій партії. Перший сет Україна виграла за 22 хвилини, розбивши суперника 25:15.

Старт другої партії теж залишився за українцями, але таймаут та кілька пауз повернули Бельгію в гру. Господарі відігралися і навіть уперше вийшли уперед, але українці не відпустили суперника у відрив: наздогнали, а тоді Олег Плотницький ейсами добив Бельгію – 25:19.

Третій сет був найскладнішим для синьо-жовтої збірної – Бельгія вийшла уперед, тримала перевагу в два очки практично усю партію. Навіть вигравала 21:18, але після цього Україна знову увімкнула максимальну швидкість, зробила ривок 7:1 та закрила матч – з 18:21 в 25:22!

Відповідно, перемога України в трьох сетах – команда Угіса Крастіньша виходить у фінал Золотої Євроліги, вибивши господарів та одних з фаворитів змагань.

Найкращим гравцем матчу став капітан України Олег Плотницькийв його активі 19 очок, зокрема 9 (!) ейсів. Другим найрезультативнішим став Дмитро Вієцький – 14 очок.