Система ППО України буде посилена новим дивізіоном Patriot вже найближчими місяцями

Протиповітряну систему (ППО) України незабаром буде посилено новим зенітно-ракетним комплексом Patriot, який вважається найкращим у світі. Число дивізіонів у країні зросте до трьох. Про це розповів речник Повітряних сил України Юрій Ігнат в ефірі українського телеканалу 10 листопада, передає DROBRO.

“Україна отримає його. Як і коли, це не озвучується. Він може бути як уже в Україні, так і прибути пізніше. Питання безпеки понад усе. Нам нададуть цю систему, однозначно… Ми маємо два дивізіони Patriot на бойовому чергуванні. Patriot, як і крилатих ракет, багато не буває. Нам потрібно більше систем, щоб забезпечити захист. Patriot хороший тим, що він не лише на відстані до 150 км може збивати літаки та гелікоптери, він ще й може збивати балістику”, – заявив військовий.

Він уточнив, що систему України надасть Німеччина. Раніше Берлін офіційно цей факт підтвердив.

“Будуть і інші (види ППО – ред.). Ми повинні переозброїтися на західні системи: будуть IRIS німецькі, Gepard, NASAMS. Будуть Hawk. Зараз в Іспанії навчається чергова група фахівців на цей комплекс”, – додав Ігнат.

Варто зазначити, що Patriot вже підтвердили свою високу ефективність у перехопленні російських ракет. ЗСУ за допомогою цієї американської системи змогли знищити в повітрі ракети “Кинжал”, які раніше вважалися незбивними.

В останні місяці росія різко скоротила ракетні обстріли України. Експерти впевнені, що росіяни накопичують ракети, щоб із настанням морозів завдати масованих ударів по українській енергетичній системі та змусити Київ до капітуляції.

Від admin