Україна ігнорує застереження США щодо використання безпілотників на території росії і продовжує виготовляти супердрони, які вже можуть досягати цілей у Сибіру

Як повідпляє DROBRO з посиланням на The Economist, супер дрони можуть досягати цілей у Сибіру за 3000 км від її кордонів

“Відтоді, як президент Володимир Зеленський визначив пріоритетність цієї технології, Україна інвестувала сотні мільйонів доларів у безпілотники дальнього радіусу дії, здатні шукати і вражати віддалені цілі. Зараз їх виробляють півдюжини компаній.

Найкраща з нових моделей має дальність польоту 3 000 км і здатна досягти Сибіру”.

Видання акцентує, що програма з виготовлення подібних дронів була “народжена необхідністю” (адже Захід неохоче надає Україні зброю великого радіусу дії) і вже підірвала значну частину російської нафтової та військової інфраструктури.

“Але Білий дім незадоволений. Він підштовхує українців до припинення ударів. Занепокоєння Америки були різними: від зростання ціни на нафту до перспективи неконтрольованого “око за око”, в чому Україна могла б програти”, − пише The Economist.

Видання зазначає, що побоювання щодо останнього зросли наприкінці березня, коли росія завдала багатомільйонних збитків українській енергетичній інфраструктурі.

“Атаки виявили прогалини в протиповітряній обороні та вразливість до нових російських крилатих ракет малої висоти Х-69. 11 квітня такі ракети знищили Трипільську електростанцію, розташовану за 40 км від Києва, хоча вона перебувала в зоні досяжності столичних систем ППО “Патріот””, − пише The Economist.

Видання додає, що поки що Україна ігнорує американські поради щодо припинення ударів. Зокрема, офіцер розвідки з позивним “Детектив”, відповідальний за частину програми, каже, що не отримував інструкцій щодо згортання операцій, але зазначає, що цілі на території рф постійно змінюються.

“Наші цілі змінюються з кожним днем. Ми не даємо росіянам спокою”, − цитує видання розвідника.

А один з виробників безпілотників стверджує, що не всі американські представники погоджуються з офіційними закликами щодо припинення ударів по рф.

За його словами, його контакти “підморгували”, коли передавали це попередження.

“Вони приватно говорять нам, щоб ми продовжували”, − заявив виробник дронів.

Він прогнозує, що українська програма безпілотників у найближчі місяці буде розширюватися.

“росія випалює українську землю. Настав час зробити те саме з європейською Росією”, − цитує виробника The Economist.

Від admin