Державне бюро розслідувань заявило про викриття масштабної системи катування в’язнів в українських колоніях, зокрема у Божківській виправній колонії на Полтавщині

Про це повідомили ДБР та Офіс генпрокурора.

За даними слідства, у Божківській колонії жертвами були майже всі, хто потрапляв туди. Новоприбулим погрожували поселенням серед «відторгнутих загалом» в’язнів та били до тих пір, поки не ламали волю й примушували беззаперечно виконувати будь-які вказівки. Наразі перевіряється інформація навіть про факти смерті від побоїв, передає DROBRO.

Слідчі встановили, що з моменту прибуття до колонії кожен із засуджених проходив жорстку процедуру приймання, під час якої новоприбулих засуджених змушували прибирати підлогу, знімаючи процес на відеокамеру.

У разі відмови застосовувалися тортури: били руками, ногами, гумовими кийками, палицями у різні частини тіла, викручували руки, ходили по тілу в’язнів, яке тримали в положенні лежачи на мокрій поверхні. Серед іншого, наприклад, задокументовано факт нанесення понад 200 ударів одному із засуджених, а також катування засудженого упродовж майже однієї години.

У розпорядженні слідства також є відео із завданням тяжких тілесних ушкоджень одному з новоприбулих в’язнів колонії. Експертиза підтвердила його справжність, відео долучили до матеріалів провадження як один з доказів протиправних дій працівників колонії.

Наразі ДБР повідомило про підозру чотирьом службовцям Державної установи «Божковська виправна колонія (№16)» за статтею про катування. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Також проводиться робота щодо встановлення інших фактів катувань та збір доказів щодо причетності інших службовців колонії, зокрема керівного складу.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений DroBro (@drobro7_24)

Слідчі дії також проводять в офісі Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання покарань ДКВС та у керівника цієї установи. Крім інформації про можливу організацію системи поборів та знущань, слідчі перевіряють також те, як він отримав у власність майно, яке значно перевищує його офіційні доходи. Йдеться про численні квартири, офісні приміщення та елітні автомобілі, зазначає ДБР.

Від admin