Українським юнакам при досягненні 17 років надходитимуть повістки про необхідність стати на військовий облік

Відповідно до нового закону “Про військовий обов’язок та військову службу”, українські юнаки віком 17 років повинні вставати на облік протягом січня – лютого, передає DROBRO.

Про це повідомила прес-служба Сухопутних військ ЗСУ. Встати на військовий облік можна буде у територіальних центрах комплектації (ТЦК) за місцем проживання. Для цього юнакам потрібно буде особисто прибути до цього центру. Терміни прибуття та необхідні документи будуть зазначені у порядку, виданому молодим людям.

“Юнаки, які за певними обставинами стали на військовий облік, сповіщаються за місцем реєстрації за допомогою повісток для прибуття в ТЦК та постановки на облік”, – повідомили військові.

Вони уточнили, що ці повістки та військовий облік ніяк не пов’язані з мобілізацією для участі у війні. Зазначимо, що, згідно з новим законом про мобілізацію, в Україні фактично скасовано термінову службу.

Термінову службу в армії у віці 18-25 років буде замінено на базову строком до 5 місяців у мирний час та до 3 у військовий. Коли війна закінчиться, українці матимуть змогу самостійно обирати рік проходження базової військової служби до досягнення 24 років.

Від admin