У Казахстані запровадили надзвичайний стан

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв на тлі протестів запровадив надзвичайний стан на території усієї країни

Про це повідомляють у телеграм-каналі Nexta.

Раніше запроваджений надзвичайний стан у чотирьох регіонах республіки: у Мангістауській та Алматинській областях і містах республіканського значення Алмати та Нур-Султані.

Як повідомляли раніше, з 2 січня на заході Казахстану відбуваються «газові» протести. Масові акції невдоволення розпочалися в Жанаозені Мангістауської області. Приводом стало подвійне підвищення з нового року цін на зріджений газ, яким у регіоні заправляють більшість автомобілів, передає DroBro.

Перед цим влада заявила про зниження ціни на газ.

Однак протести не вщухають. Тепер мітингувальники вимагають припинення переслідування протестувальників​, повної відставки уряду, зміни виборчого законодавства для допуску до виборів незалежних кандидатів-самовисуванців, обмеження президентських повноважень та розширення повноважень парламенту, повернення до Конституції 1993 року, а також відходу від політики колишнього президента Нурсултана Назарбаєва, нині голови Ради безпеки Казахстану, який зберігає свій вплив.

Почалися відключення дротового та мобільного інтернету, користувачам з-за кордону недоступні багато казахстанських ЗМІ.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24

 

Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу! Слава Україні! Разом ми сила!

Патреон - www.patreon.com/DroBro24

Paypal - поштою turyst2011@gmail.com

Карти Приватбанку - 4731 2191 1674 4610 (гривня), 5168 7427 2261 5436 (долар)

Це Дро ... Бро! 

Від admin