Туреччина має намір забезпечити свою країну природним газом, який видобуватиметься у Чорному морі

31 грудня міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Фатіх Денмез побував на заводі з переробки природного газу “Філіос” і заявив, що незабаром вся країна буде забезпечена своїм газом. Туреччина стане однією з перших країн, яка може відмовитись від закупівлі російського газу, інформує ресурс Anadolu.

В Анкарі заявили, що весь газ, видобутий у Чорному морі 2022 року, поставлятиметься виключно мешканцям Туреччини. Зараз у країні в провінції Зонгулдак завершуються роботи з будівництва заводу з переробки газу. Денмез заявив, що спочатку завод зможе щодобово постачати до 10 млн. кубометрів газу, проте пізніше цей показник буде доведений до 40 млн. кубометрів, передає DroBro.

У Туреччині не сумніваються, що у майбутньому новий завод стане найпотужнішим у Європі. Підприємство планується ввести в експлуатацію у першому кварталі. Чиновник заявив, що як тільки завод підключать до турецької розподільної системи, то газ потрапить до всіх куточків країни.

Ще влітку 2021 року Туреччина виявила у Чорному морі природний газ із запасами до 135 млрд кубометрів. Ще раніше у південній частині моря було виявлено запаси у розмірі 540 млрд кубометрів газу.

Варто зазначити, що Туреччина має мало запасів як газу, так і нафти. Країна сильно залежить від Росії, Ірану та Азербайджану. Ще скраплений газ надходить із США, Катару та ін. країн. За підсумками 2021 року в країну було імпортовано 48,1 млрд. кубометрів газу. При цьому 1/3 надійшла із Росії. Саме тому уряд країни шукає альтернативу. Нові родовища лише на руку Анкарі. Країна займається пошуком вуглеводневих ресурсів і у Середземному морі.

Від admin