Команда ГО «Мetta» реалізовує проєкт, метою якого є природня реабілітація та ресурсне відновлення військових та їхніх родин за допомогою горотерапії

Отримавши запит від трьох громад Львівської області – Дрогобицької, Миколаївської та Червоноградської, організація займається покращенням якості та доступності послуг у сфері психічного здоров’я через сприяння узгоджених дій служб різних рівнів та ознайомленням з кращими світовими практиками й науково-обґрунтованими інструментами, а також поширенням отриманого досвіду серед інших громад, передає DROBRO.

Ми довго готувались до запуску проєкту в 2021 році, але через повномасштабне вторгнення були змушені підлаштовуватись під реалії сьогодення. Бо ідейні засновники проєкту з Nomad.live змушені взяти до рук зброю, а демобілізовані протягом 2014-2021 рр знову повернулись до активних бойових дій. Змінились ті, хто мав водити походи, і ті, хто мали бути учасниками. Водночас запит на послугу збільшився в сотні тисяч разів» – наголошують представники команди ГО «Мetta».

Що таке горотерапія?

Це форма альтернативної терапії, яка використовує природнє середовище, зокрема гори, для покращення фізичного та психічного здоров’я людини. Горотерапія може допомогти людині відновити внутрішню гармонію, знизити рівень стресу, відчуття тривоги, змінити ставлення до травматичного досвіду, покращити фізичне та психологічне здоров’я.

Горотерапія дає можливість:

  • військовим на лікуванні, реабілітації чи демобілізованим заземлитись і відновитись;
  • родинам, що чекають, провести час ресурсно в колі людей, які розуміють їх переживання;
  • військові медики, парамедики і добровольці також запрошуються на відновлення сил.

В ході проєкту буде організовано 4-денні виїзди в гори з ночівлею в будиночках та радіальними одноденними переходами. Туди де гори, де можна набратись сил аби жити і боротись далі.

Участь в таких походах є безкоштовною, харчування і транспорт забезпечуються.

Для того, аби краще спланувати нашу програму та почати формувати групи, організатори просять заповнити форму попередньої реєстрації.

Найближчий захід відбудеться 16-19 листопада – Горотерапія в Явірнику для ветеранів.
Форма реєстрації.

Також ГО «Мetta» впровадила ще один надважливий в нинішній умовах проєкт – «Жити чекаючи», в основу якого покладено принципи психологічної підтримки та супроводу родин з невизначеною втратою. Програма реалізовується за підтримки україно-швейцарського проєкту MH4U «Психічне здоров’я для України».

За детальнішою інформацією можна звертатись у відділ соціально-психологічної, правової підтримки та взаємодії з захисниками, захисницями та членами їх сімей Дрогобицької міської ради.

Від admin