Електростанцію встановили на будівлі поліклінічного та терапевтичного відділень центральної міської лікарні

Сонячні панелі мають загальну потужність 30 кВт. Окрім значної економії енергоносіїв, устаткування дозволяє накопичувати енергію і може використовуватися як резервне джерело живлення. Запас акумуляторного модуля становить 40 кВт. Сонячна електростанція, в залежності від погодних умов, здатна згенерувати до 25000 кВт. електричної енергії в рік, що дасть можливість економити до 35% електричної енергії необхідної для функціонування будівлі, передає DROBRO. Система СЕС складається з 52 модулей потужністю 540 Вт. кожного, інвертора, блоку управління, 8 акумуляторів ємкістю по 5кВт кожного та системи захисту. В інверторі передбачена функція штучного інтелекту, що дає можливість забезпечити споживання електроенергії з сонячних панелей, акумуляторів та зовнішньої електромережі одночасно шляхом підмішування пропорційно в залежності від виробленої, акумульованої сонячної енергії та навантаження.

Як пише офіційна сторінка на ФБ БМР, ідея будівництва СЕС з’явилася пів року тому під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Засідання було виїзним, проводилось у Бориславі. В ньому взяло участь керівництво ПАТ «Укрнафта», також участь у засіданні взяв міський голова Ігор Яворський. Оскільки в час війни особливо актуальним залишається забезпечення альтернативного джерела електроенергії, голова Комітету Андрій Герус висловив пропозицію щодо підтримки «Укрнафтою» соціального проєкту в місті нафтовиків – спорудження для міської лікарні сонячної електростанції. «Укрнафта» підтримала цю пропозицію та як результат профінансувала кошти в розмірі 1 млн грн для встановлення сонячних панелей на даху міської лікарні. Ще частину – 835 446,00 грн, було дофінансовано з міського бюджету.

Встановленню панелей на даху медичного закладу передував ремонт перекриття будівлі. Воно було у вкрай незадовільному стані: в дощову погоду покрівля протікала, і це призводило до руйнування внутрішніх приміщень. Тож було прийнято рішення спочатку перекрити дах, а після цього розпочинати монтаж сонячних панелей. Загалом євро-руберойдом перекрили дах площею понад 750 квадратних метрів та відремонтували парапети. Ці роботи провели за кошти міського бюджету.

Сьогодні ж, 7 січня, відбулось відкриття спорудженої сонячної станції. На урочистості завітали ті, завдяки кому і вдалось реалізувати цей проєкт: Андрій Герус – Народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, Сергій Корецький – голова правління ПАТ «Укрнафта», Андрій Кіт – Народний депутат України, голова підкомітету з питань нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії, альтернативних видів палива Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

“У звичайному режимі роботи електростанція буде використовувати сонячну енергію для ефективного живлення систем. Вона є автономною і може бути резервним джерелом електропостачання під час відсутності напруги в мережі, забезпечуючи безперебійну роботу установи. Звичайно, що це не той об’єм електроенергії, який потрібен для повного забезпечення автономної роботи корпусу лікарні, але відіграє значну роль в економії на енергоносії. Я щиро дякую всім, хто долучився до цієї доброї справи. Ваша допомога є вкрай важливою для нас”, – зазначив міський голова Ігор Яворський

Міський голова вручив подяки Бориславської міської ради Народному депутату України Андрію Герусу за особистий внесок у розвиток інфраструктури Бориславської міської територіальної громади та за реалізацією проєкту щодо встановлення сонячної електростанції.

“Одна справа – озвучити ініціативу, а зовсім інша – її реалізувати. Без компанії “Укрнафти”, без підтримки керівництва такий проєкт було б в рази важче втілити. Зізнаюсь чесно, у мене були сумніви, що до кінця року вдасться збудувати цю сонячну електростанцію, враховуючи весь процес та труднощі, які виникали. Тому окремі слова вдячності міському голові за постійне сприяння. Дякую вам за співпрацю, сподіваюсь, що вона буде продовжуватися і в майбутньому реалізовуватимуться ще такі приємні проєкти. Вітаю з такою подією, і нехай цей об’єкт має позитивний ефект для міста”, – зазначив у своєму слові Народний депутат Андрій Герус.

Подяку за плідну співпрацю, вагому допомогу, надійне партнерство у реалізації проєкту щодо встановлення сонячної електростанції на території Бориславської громади Ігор Романович вручив Керівництву акціонерного товариства “Укрнафта” в особі Сергія Корецького.

“Борислав – це колиска нафтової галузі. Це місто є одним з основних компаній “Укрнафти”. Тому ініціатива Народних депутатів, безпосередньо Андрія Геруса і всіх, хто ініціював цей “зелений перехід” є очевидною. Хай це маленький крок, поступові дії до зеленої енергетики, та ми із задоволенням підтримали цей проєкт. Маємо бажання допомогти і, на щастя, у нас є можливість це робити, адже у 2023 році маємо рекордний прибуток за всю історію компанії. Тож для Бориславської громади – це послідовні кроки: ми допомагали, робимо це зараз, і я обіцяю, що будемо продовжувати. Безумовно, що це заслуга не моя, це заслуга всього багатотисячного колективу нашої компанії. Так як Україна стикнулася з повномасштабним вторгненням, тож ми виділили 1,3 млрд гривень для допомоги сил оборони. І це знову ж таки заслуга тисячі людей, які щоденно працюють в “Укрнафті”. Дякую вам за можливість взяти участь у такій ініціативі і бажаю, щоб це приносило користь всім медичним працівникам та громаді”, – сказав директор ПАТ Укрнафта Сергій Корецький

Від Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг подяки вручили міському голові Ігорю Яворському та директору ПАТ “Укрнафта” Сергію Корецькому.

“Дуже радий, що така ініціатива нашого Комітету реалізувалася саме тут, у Бориславі. Розумію, що у вас є ще дуже багато роботи попереду, аби Бориславська медицина була на належному рівні і надавала якісні послуги для мешканців, але думаю, що ми долучимося до того, щоб поступово разом з міським головою змогти це зробити”, – сказав Народний депутат України Андрій Кіт.

Начальник Дрогобицької районної державної військової адміністрації Степан Кулиняк зазначив: “Дякую керівництву “Укрнафти” за надану допомогу. Окремі слова вдячності за те, що від початку повномасштабного вторгнення допомагаєте військовим, зокрема й нашого району. Дякую міському голові Ігорю Яворському за комунікацію, за сприяння у реалізації такого важливого проєкту. У час війни особливо нам потрібно бути енергетично стабільними. Тому впевнений, що це не останній такий спільний проєкт. Це яскравий приклад корпорації державної компанії та органу місцевого самоврядування. Тому разом до реалізації спільних проєктів та до перемоги”.

Від admin