Глава МЗС Тайваню Джозеф Ву попередив США, що припинення підтримки України матиме катастрофічні наслідки для миру

Міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву попередив, що успіхи Московії у війні проти України можуть “надати сміливості” Китаю. Він закликав Америку якнайшвидше відновити військову допомогу Києву, передає DROBRO.

Про це повідомляє The New York Times. Пекін вважає Тайвань своєю “споконвічною територією” і, дивлячись на бездіяльність США в українсько-російському конфлікті, може розпочати свою військову операцію. Китай використовує цю історію, щоб виставити Америку ненадійним партнером, упевнений Ву.

“Чи нормально, щоб Сполучені Штати кидають Україну (у її боротьбі з агресією Московії – ред.)? Відповідь – ні, тому що світ не чорно-білий… Світ взаємопов’язаний”, – заявив тайванський міністр.

Він уточнив, що поразка України буде фактично перемогою авторитаризму в особі Московії, Китаю, КНДР та Ірану, які тісно пов’язані один з одним. На початку 2024 року США практично повністю заблокували військову допомогу Україні. Ініціатором цього стало протрампістське крило Конгресу, яке напередодні виборів у такий спосіб вирішило підірвати рейтинги чинного президента країни Джозефа Байдена. Америка досі була ключовим військовим союзником Києва і припинення допомоги сильно підірвало оборонні можливості України. Ву підкреслив, що Китай вважає відмову від допомоги Україні як сигнал, що Америка може так само вчинити і з Тайванем.

“Рішучість Вашингтона у наданні підтримки країнам, які страждають від авторитарної агресії, є надзвичайно важливою”, – запевнив глава МЗС Тайваню.

Його слова прокоментував московітський блогер Анатолій Несміян (Ель Мюрід) у Telegram. Він вважає, що Тайвань фактично поставив ультиматум Америці.

“Інтерес (Тайваня до української історії – ред.) більш ніж однозначний, саме гарантії США дозволяють острову проводити самостійну політику… Звідси й фактично ультиматум уряду США: або ви виконуєте свої гарантії всім, або ми перестанемо вважати їх такими для себе. Сьогодні Україна, а завтра Тайвань? – зазначив російський експерт.

Від admin