В ультимативній формі, шість суддів КСУ заблокували роботу суду, вимагаючи забезпечити участь Тупицького у засіданнях

У четвер, 10 червня, шість суддів Конституційного Суду України в ультимативній формі заблокували діяльність КСУ, вимагаючи забезпечити участь в судових засіданнях колишнього голови КСУ Олександра Тупицького, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як інформує DroBro за даними джерел, судді заблокували діяльність з розгляду важливих, суспільно-значущих справ:

  • про медичні гарантії,
  • про пенсійне забезпечення державних службовців,
  • про функціонування української мови як державної.

За інформацією Інтерфакс-Україна, зазначеними суддями є

  • Віктор Городовенко,
  • Ірина Завгородня,
  • Віктор Кривенко,
  • Олександр Литвинов,
  • Сергій Сас
  • Петро Філюк.

«Причиною такого відкритого шантажу стало їх ультимативна вимога забезпечити участь в судових засіданнях колишнього голови КСУ Олександра Тупицького», – сказало джерело.

У пресслужбі КСУ повідомили, що в даний момент секретаріат не має такої інформації, оскільки воно могло статися на закритій частині засідання суду, тому ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію поки неможливо.

Справа Тупицького

27 березня президент Володимир Зеленський скасував укази експрезидента Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями КСУ.

В указі сказано, що судді, «продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності і національній безпеці України, що порушує Конституцію України».

19 березня РНБО запровадила максимальні санкції проти Віктора Януковича, експрем’єра Миколи Азарова і групи колишніх топчиновників. Секретар РНБО Олексій Данілов пообіцяв перевірити всі укази і розпорядження Януковича щодо загрози нацбезпеці України.

Тупицький і Касмінін оскаржили указ Зеленського в Касаційному адміністративному суді Верховного суду.

Починаючи з грудня 2020 року, Олександра Тупицького двічі відсторонили від виконання обов’язків судді КСУ через підозри в кримінальному провадженні.

Тупицького підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 (завідомо неправдиві свідчення, пов’язані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від дачі свідчень) Кримінального кодексу України. Тупицький не визнає себе підозрюваним — за його словами, судді КСУ має повідомити про підозру генпрокурор або виконувач його обов’язків.

Від admin