Вже найближчою перспективою долар може коштувати 100 рублів, але це далеко не межа падіння російської валюти

З початку поточного року рубль незмінно демонструє тенденцію на послаблення до долара та євро після аномальних котирувань у 2022 році. Останніми днями російська валюта прискорила падіння на тлі збройного заколоту в рф, передає DROBRO. І навіть незважаючи на те, що спробу військового перевороту було зупинено, рубль продовжує поступово котитися вниз. У п’ятницю, 30 червня, долар у ході торгів на Московській біржі подолав позначку 89 руб., А євро – 97 руб. (Вперше з березня 2022 року). Так, на момент написання новини американська валюта коштує 89,2 руб., Європейська – 97,63 руб.

Порівняно із закриттям торгів напередодні долар подорожчав на 1,89%, євро – на 3,46%. На думку економічних оглядачів, вже у найближчій перспективі долар може коштує 100 руб., а в майбутньому навіть цифра 200 руб. виглядає цілком реальною.

Аналітики зазначають, що минулого року рубль зміцнювався за рахунок імпорту, що різко скоротився, що було унікальною ситуацією для ерефії. У свою чергу, нинішнє падіння, окрім страху, викликаного спробою заколоту, має абсолютно об’єктивну причину – нафтогазові доходи рф вже скоротилися на 50%. Російська скарбниця починає відчувати брак грошей до виконання всіх обіцянок уряду, але за новим курсом рубля дефіцит скарбниці виглядає менш критичним.

У зв’язку із цим у влади рф не залишається інших інструментів, крім девальвації російської валюти. “Тому навіть 200 за долар у майбутньому виглядає цілком реально, а в найближчій перспективі цілком можна чекати на цифру 100”, – зазначають оглядачі. Експерти також нагадують, що великий дефіцит бюджету в рф закінчується подіями, подібними до 1991 або 1998 років, а саме змінної влади.

“Тому вся фінансова політика спрямована на збереження балансу будь-якими засобами”, – наголошують аналітики. Крім того, на рубель в останній день тисне закінчення податкового періоду.

Від admin