гіркота

Деякі пацієнти скаржаться лікарям на гіркоту в роті після видалення жовчного міхура. Такий побічний ефект найчастіше виникає під час звикання організму до нових умов. Але якщо неприємний смак в порожнині рота з часом стає більш вираженим, необхідно звернути увагу на стан здоров’я і звернутися за додатковою консультацією до фахівця.

Основна причина

Однією з найпоширеніших причин є процес, під час якого відбувається попадання їжі в шлунок. Їжа надходить з дванадцятипалої кишки, що не є фізіологічно нормальним явищем. У шлунку харчова грудка провокує больові відчуття, стає причиною відчуття тяжкості і печіння. В результаті такої реакції протиприродна перистальтика відправляє суміш жовчі з шлунковим соком назад в рот, що призводить до відчуття гіркоти.

Як правильно усунути неприємний симптом?

Неприємні смакові відчуття після операції на жовчному міхурі можна прибрати декількома способами:

  • за допомогою медикаментозного лікування;
  • за умови дотримання спеціальної дієти;
  • завдяки використанню можливостей підтримуючої терапії.

Лікування із застосуванням різних препаратів має призначатися фахівцем. Перед тим як виписати ті або інші ліки, лікар уважно вивчає аналізи пацієнта, історію його хвороби і супутні дискомфортного стану симптоми.

Щоб допомогти хворому, зазвичай призначаються ферментні препарати, що сприяють перетравленню їжі при нестачі жовчі. Вони запобігають виникненню біліарного рефлексу.

Додатково можуть бути призначені спазмолітики. Вони дозволяють позбутися від почуття дискомфорту, який виникає, коли жовч проходить по виводить шляхах. Ліки, що володіють жовчогінною дією, сприяють звільненню печінкових проток від надлишків жовчі.

Щоб позбутися від дискомфортного стану за допомогою дієти, необхідно дотримуватися системи харчування, яка передбачає дробовий прийом їжі невеликими порціями. З раціону потрібно виключити жирні, смажені і гострі страви. Їх слід замінити на відварні, парені або запечені в духовці продукти. Дотримуватися такої дієти необхідно не менше 3-4 місяців. Також не можна пити спиртне і захоплюватися курінням.

Важливою умовою є правильний режим. Прийом невеликих порцій їжі по годинах нормалізує вироблення жовчі в певний час, що дозволяє запобігти процесу зворотного закиду їжі в шлунок.

А ще найфективнішим буде відвідати курорт Трускавець і вирішити ці проблеми комплексно і під постійним наглядом досвідчених фахівців

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *