Польща підтримує пропозицію високого представника ЄС щодо створення в Європейському фонді миру спеціального фонду для військової допомоги Україні

Про це заявив керівник зовнішньополітичного відомства Польщі Радослав Сікорський у Брюсселі перед початком неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС, повідомляє DROBRO.

«Я підтримую первинну пропозицію високого представника ЄС щодо (виділення) 20 мільярдів для Європейського фонду миру, як це позначено в європейському оборонному бюджеті. Європейська оборона – це та ідея, час якої настав», – заявив міністр закордонних справ Польщі.

Як повідомлялося, міністри країн ЄС із закордонних справ продовжують обговорювати пропозицію високого представника ЄС щодо створення фонду допомоги для України в межах Європейського фонду миру в обсязі 20 мільярдів євро на наступні чотири роки, тобто по 5 мільярдів щороку.

Передбачається, що ці фінансові ресурси будуть спрямуватися не лише на компенсацію країнам-членам наданого Україні озброєння та військового обладнання, а й на розвиток спроможності європейської оборонної промисловості, зокрема щодо збільшення виробництва снарядів для поставок їх в Україну.

Від admin