Сьогодні у Дрогобицькій міській раді відбулось розширене засідання голів територіальних громад

Як повідомляє DROBRO зустрічались голови територіальних громад Дрогобицького району з представниками Львівської ОВА та Дрогобицької РВА – щодо недопущення підвищення тарифів на проїзд у приміському громадському транспорті, який самовільно здійснили перевізники.

Нагадаємо, минулими вихідними на низці маршрутів громадського транспорту, замовниками яких виступили свого часу Дрогобицька РВА та Львівська ОВА, було підвищено вартість проїзду. Зростання тарифу було суттєвим та становило від 20% до 60% та викликало справедливе обурення серед людей, які користуються послугами громадського транспорту.

Реагуючи на звернення мешканців громади, у Дрогобицькій міській раді створили робочу групу, метою якої було детальне вивчення ситуації, скерування скарг до Антимонопольного комітету та напрацювання плану подальших дій з можливістю розроблення нових маршрутів громадського транспорту.

Так як Дрогобицька міська рада не є замовником перевезень та не може впливати на дії перевізників, зокрема в частині встановленого тарифу, міський голова Тарас Кучма ініціював проведення спільного розширеного засідання за участю голів інших територіальних громад, Дрогобицької РВА та Львівської ОВА, а також самих перевізників.

Відтак, 13 жовтня до Дрогобича прибули представники управління транспорту та зв’язку Львівської ОВА, керівництво Дрогобицької РВА, керівництво Дрогобицької, Трускавецької, Бориславської та Східницької громад, а також перевізники, які обслуговують маршрути громадського транспорту у Дрогобицькому районі.

Питанням номер один на порядку денному було підвищення тарифу.

Як з’ясувалось під час обговорення, більшістю перевізників було порушено процедуру підвищення тарифу, так як вони провели попереднє інформування пасажирів, однак не надіслали офіційного повідомлення до замовника перевезень – ЛОВА чи РВА, як того вимагає чинне законодавство.

Відтак у підсумку наради, начальником управління транспорту та зв’язку ЛОВА Степаном Рудницьким було зобов’язано перевізників, які підвищили вартість проїзду без попереднього погодження, – повернути попередньо діючі тарифи.

Підвищення тарифу буде можливим лише після того, як перевізники дотримаються законної процедури, а ЛОВА проведе аналіз запропонованих перевізниками тарифів.

Також протягом декількох днів Дрогобицька РВА повинна подати інформацію в ЛОВА про перехідні маршрути приміського сполучення, які відповідно до законну повинні були перейти до повноважень Дрогобицької міської ради, однак досі залишаються в розпорядженні ДРВА, яка провела пролонгацію старих договорів з перевізниками.

Після аналізу обласною адміністрацією нових тарифів, відбудеться повторне засідання голів територіальних громад, під час якого шукатимуть вихід з ситуації з метою збереження балансу платоспроможності в оплаті важливої для населення соціальної послуги.

Від admin