В Україні сталося третє резонансне отруєння з початку війни: воно відрізняється від інших отруєнь із російським слідом

Дружину керівника ГУР України Кирила Буданова Маріанну отруїли, повідомили українські ЗМІ з посиланням на джерела. Це вже щонайменше третє гучне отруєння в Україні з початку війни, передає DROBRO.

На цей раз, ймовірно, були використані важкі метали, які не застосовувалися під час підтверджених політичних отруєнь раніше. Про використання важких металів повідомлялося лише у разі отруєння російського політика Ельвіри Віхарєвої, проте видання The Insider поставило під сумнів те, що цей випадок справді стався.

Про отруєння Маріанни Буданової повідомило видання “Бабель” із посиланням на джерела в українській розвідці. За даними журналістів, вона була отруєна важкими металами і зараз перебуває у лікарні.

“Ці речовини жодним чином не використовуються у побуті та у військових справах. Їхня присутність може вказувати на цілеспрямовану спробу отруєння конкретної людини”, – сказав співрозмовник журналістів.

Інформацію підтвердило джерело “РБК-Україна”. У свою чергу, джерело “УП” повідомило, що дружину Буданова, “швидше за все, отруїли через їжу”. “Їй уже краще, перший етап лікування пройшов”, – зазначили джерела.” Оскільки дружина Буданова невелика з маленькою вагою, проявилося у неї швидше. А так отруєння підтвердилося ще у кількох співробітників: вони просто величезні і нічого за собою не помічали, зараз теж лікуються”, – повідомили джерела.

Це, як мінімум, третє резонансне отруєння політично значущої особи в Україні з початку російського вторгнення. Два попередні випадки стосувалися учасників української делегації у переговорах із Росією. У березні в Києві було отруєно нинішнього міністра оборони України (на той момент депутата Верховної Ради) Рустема Умерова. Також на початку 2022 року симптоми отруєння виявили у Романа Абрамовича, який також брав участь у переговорах, писав Bellingcat (представник Абрамовича підтвердив симптоми отруєння).

За даними видання, ще двоє учасників переговорів могли бути отруєні. Інформацію про отруєння Абрамовича також підтверджувала The Wall Street Journal. Однак в обох випадках не йшлося про отруєння важкими металами. За даними The Insider та Bellingcat, у разі отруєння учасників російсько-українських переговорів симптоми відповідали отруєнню порфірином, органофосфатами чи біциклічними речовинами.

Про отруєння солями важких металів йшлося лише у випадку політика Ельвіри Віхарєвої, про який писало видання Sota. За даними видання, у її крові було виявлено дихромат калію.

Від admin