Якщо ви знайшли «мертвого» їжака в холодні місяці, не ховайте його, не викидайте у відро для сміття

Ніхто не хоче бачити у себе у дворі або на дорозі мертву тварину, але це може бути їжак, що впадає в сплячку з листопада до березня, пише DROBRO.

Вони зазвичай риють ями, щоб залишатися в безпеці, але у нас все менше і менше зелених насаджень, кущів або лісів, і їм стає все важче і важче знайти безпечне місце, щоб переночувати взимку. Деякі можуть прийти у ваше подвір’я у пошуках безпеки та тепла, щоб впасти в сплячку, деякі настільки втомлені пошуками, що зрештою сплять у різних дивних місцях, наприклад, на узбіччях доріг чи тротуарах.

Під час сплячки їх серцевий ритм і загальна робота організму трохи сповільнюються з метою збереження енергії, що може збити людину з пантелику, що їжачок мертвий. У будь-якому випадку, якщо ви побачите нерухомого їжака, переконайтеся, що він знаходиться у безпечному та теплому місці та може пролежати 5 місяців.

Якщо ви знайшли їжака у себе на подвір’ї або десь на вулиці, зробіть нору в картонній коробці та в сухому, безпечному та тихому місці, щоб він міг провести там холодні місяці. Їжачки – вимираючий вигляд, абсолютно нешкідливий і дуже важливий у нашій екосистемі. Вони поїдають жуків, равликів, жаб, ящірок, змій, зокрема отруйних. Вони також знищують мишачі гнізда. Вони не бояться ні бджіл, ні ос. Їжак може легко зруйнувати осине гніздо і з’їсти його мешканців, не звертаючи уваги на їхні укуси.

Вчені давно помітили імунітет їжаків до сильних отрут, у тому числі до укусів гадюк. Цей феномен протиотрути досі невідомий вченим.

Будьте обережні, побачивши їжака в холодні місяці. Вам нічого не варто допомогти такій крихкій тварині.

Від admin