Чехія в понеділок відправила в Україну кілька десятків танків “Т-72” та бойових машин піхоти

Чехія розпочинає офіційні поставки Україні танків “Т-72” та БТРів. Про це повідомив голова комітету нижньої палати Парламенту Чехії у європейських справах Ондржей Бенешік, передає DROBRO. Декілька десятків танків Т-72 і бойових машин піхоти були відправлені поїздом в Україну в понеділок.

За інформацією редакції “Эхо24”, зазначена партія танків перебувала у розпорядженні армії Чехії. “Армія мала на складах близько 90 штук, крім того активно експлуатується лише близько 30 модернізованих машин”, – зазначає видання. Танки “Т-72” у версії М1 не є найновішими машинами, проте перевага полягає в тому, що українці вміють ними керувати та мають досвід взаємодії з усіма системами машини, зазначають журналісти.

“Їм не потрібно переучуватися. Те саме і з БМП-1. Якби хтось відправив туди сучасну техніку, на це пішли б як мінімум дні, а скоріше тижні або місяці практики. У них зараз немає часу, тому вони раді отримати техніку, яку добре знають”, – пояснює військовий експерт Лукаш Візінгр.

У редакції газети “Эхо24” інформація про перекидання танків та БМП Україні з’явилася вранці у понеділок, коли йшло навантаження техніки. У Мережі вже почали розповсюджуватися фотографії бронемашин. Це одне з перших постачань важкої військової техніки з країн НАТО від початку конфлікту в Україні. За інформацією редакції, минулого тижня Чехія вже розпочала перекидання мобільних зенітних комплексів “Стріла-10”. Хоча постачання важкої техніки мало зберігатися в секреті, у вівторок вранці голова комітету Палати представників у європейських справах Ондржей Бенешик виступив з публічним підтвердженням інформації.

Декілька днів тому The New York Times повідомила, що Вашингтон працює зі своїми союзниками по НАТО над відправкою військової допомоги Україні. Крім безпілотників та керованих ракет, Україна має отримати танки радянського зразка, які є на озброєнні чеської армії. Американська газета з посиланням на своє джерело повідомила, що постачання техніки має розпочатися найближчим часом, щоб українська армія могла успішніше протистояти очікуваним рашистським атакам на Донбасі.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24

 

Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу! Слава Україні! Разом ми сила!

Патреон - www.patreon.com/DroBro24

Paypal - поштою turyst2011@gmail.com

Карти Приватбанку - 4731 2191 1674 4610 (гривня), 5168 7427 2261 5436 (долар)

Це Дро ... Бро! 

Від admin

Translate »