Директори закладів освіти та їх заступники ознайомились із метою та компетентнісним потенціалом освітніх галузей

На початку травня 2022 р. розпочалось навчання керівників закладів загальної середньої освіти Дрогобицької міської територіальної громади за програмою підвищення кваліфікації Львівського інституту післядипломної педагогічної освіти з впровадження Державного стандарту базової середньої освіти.

Як інформує DROBRO навчання проводиться тренерами Галиною Марчук, директоркою центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради, та Ларисою Панькевич, директоркою ліцею №2 Дрогобицької міської ради.

Учасники навчання розкрили логіку Державного стандарту базової середньої освіти, зрозуміли, як він інтерпретується через типову освітню програму, як гнучко вийти на освітню програму закладу освіти. Вони дійшли висновку, що важливо почати створення освітньої програми не з розподілу годин, а з цінностей, засадничих принципів. Директори закладів освіти та їх заступники ознайомились із метою та компетентнісним потенціалом освітніх галузей, обов’язковими результатами навчання учнів різних освітніх галузей, навчились працювати із цифровим інструментом для конструювання освітньої програми закладу освіти.

Цінним під час навчання керівників був досвід пілотування нової української школи в 5-му класі ліцею №2 Дрогобицької міської ради. Адже, цей заклад освіти є учасником інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». Корисним був огляд модельних навчальних програм різних освітніх галузей, який здійснили педагоги ліцею №2. Багато уваги під час дискусій приділялося особливостям освітніх галузей, визначених Державним стандартом базової середньої освіти.

Керівники отримали не лише теоретичні знання, методичні матеріали, але й інструменти та кейси, які можна використати на практиці. Навчання продовжується і кожен заклад освіти на основі типової програми затвердить власну освітню програму до початку навчального року та обере модельні навчальні програми.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24

 

Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу! Слава Україні! Разом ми сила!

Патреон - www.patreon.com/DroBro24

Paypal - поштою turyst2011@gmail.com

Карти Приватбанку - 4731 2191 1674 4610 (гривня), 5168 7427 2261 5436 (долар)

Це Дро ... Бро! 

Від admin

Translate »