Київська міськрада хоче повернути Росії її історичну назву

До 1721 року територія сучасної Росії мала назву “Московське царство”, або просто “Московія”

Як інформує DroBro Київська міськрада слідом за Рівним і Львовом хоче повернути Росії її історичну назву.

У понеділок, 10 січня, депутати фракції “Голос” у Київській міськраді зареєстрували проект рішення, в якому пропонують повернути Росії її історичну назву. Авторами проекту є Вадим Васильчук, Григорій Маленко, Зоя Ярош, Тарас Козак, Макс Нефьодов, Василь Потапенко та Олександр Лінчевський.

Депутати пропонують називати в Україні країну-агресора не інакше, як Московія. Щоб рішення набуло чинності, за проект мають проголосувати депутати міськради. Після цього рішення вирушає на розгляд Верховної Ради, Кабміну та президента України.

У документі до проекту йдеться, що сьогодні Росія виявляє агресію щодо України. Більше того, країна безпідставно використовує у назві держави грецьку транскрипцію історичної назви “Русь” – “Росія”. У документі сказано, що до 1721 ніхто не називав сусідню країну Росією. Офіційно її називали “Московське царство” або “Московія”.

А ось назву “Русь” можна застосовувати лише до території України, де історично склалося це державне об’єднання. Це не перша ініціатива українських політиків перейменувати Росію. У грудні 2021 року депутати Рівненської облради звернулися з таким проханням до депутатів Верховної Ради. Згодом до них приєдналися і колеги зі Львівської облради.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »