Вовчанськ дедалі більше схожий на недосяжну для Росії мету: біля Липців засоби вогневого враження ЗСУ просто випалюють будь-які контури військової техніки РФ

На фронті спостерігається низка позитивних тенденцій, пов’язаних із більшою свободою для підрозділів ЗСУ та їх командування, оскільки українські військові почали виявляти ініціативу та добиватися важливих локальних успіхів, передає DROBRO.

Про це пише експерт Центру оборонних стратегій Віктор Кевлюк, коментуючи ситуацію на передовій.

“Таке враження, що командирам бригад розв’язали руки, скасували всі погодження на якусь активність – в результаті успішні локальні дії на території Тернів, у Серебрянському лісництві. дільниця, яка, замість того, щоб примагнічувати резерви Сил оборони, як чорна діра засмоктує війська агресора”, – пише він.

За словами експерта, Вовчанськ все більше скидається на недосяжну ціль, а логістика в Білгородській області через більш інтенсивний вплив ЗСУ стала смертельною атракцією для ворожих водіїв і посадила на жорстку дієту ворога.

Біля Липців засоби вогневого враження ЗСУ фактично випалюють усі обриси військової техніки Росії. Окупанти у цугцвангу: рухатися вперед не вистачає сил, перейти до оборони не вистачає укриттів. Українська армія регулярно проводить контратаки, переважно успішні. На Агрегатному заводі оточили батальйон 83-й ОДШБр, і, за певними даними, частина загону неонацистів “Русич”, на які дуже чекає українське правосуддя.

Кевлюк наголосив, що тверезий погляд на ситуацію в Харківській області дозволяє побачити таке:

  • росіянам не вистачає людей;
  • РФ немає резервів на напрямі, а перекинути з інших не дозволяє обстановка, там потрібніше;
  • утримувати плацдарм у Липцях надто дорого, і раціональне рішення цього рівняння – відступ на болота;
  • відсутність прогресу під Вовчанськом незабаром стане такою ж витратною, як і в Липцях.

“Напрошується висновок: якщо протягом місяця на напрямку не буде прогресу, суто з матеріально-ресурсних міркувань противнику доведеться відвести угруповання “Північ” у Білгородську область”, – додав експерт.

Від admin