друк судин

Прорив вчених з Техніона потенційно може зробити революцію в галузі трансплантації органів

Вченим з Техніона вперше в історії вдалося надрукувати функціонуючі кровоносні судини за допомогою 3D-технології. Досягнення в області 3D-друку вже давно привертають увагу фахівців в області охорони здоров’я через її потенціалу для поліпшення лікування певних захворювань, інформує DroBro.

Дослідникам Техніона вдалося надрукувати дрібні і великі кровоносні судини, зокрема, які мають вирішальне значення для постачання кров’ю імплантованих тканин. Дослідження очолив професор Шуламит Льовенберг і доктор Аріель Алехандро Шкланні і його колеги з Техніона, Чехії та США.

Нове дослідження було опубліковано в науковому журналі Advanced Materials.

Під керівництвом професора Техніона Шуламит Льовенберг дослідники надрукували на 3D-принтері шматок тканини з мережею кровоносних судин, яка, як повідомляється, вперше містить функціональну комбінацію великих і малих кровоносних судин.

У людському тілі серце перекачує кров в аорту, яка потім розгалужується на більш дрібні кровоносні судини, транспортуючи кисень і поживні речовини до всіх тканин і органів. Пересаджені тканини потребують аналогічної підтримки кровоносних судин, і, отже, тканини, сконструйовані для трансплантації. До сих пір експерименти з штучно створеною тканиною, що містить ієрархічні мережі судин, включали проміжний етап трансплантації спочатку в здорову кінцівку, дозволяючи тканині проникати в кровоносні судини господаря, а потім трансплантувати структуру в уражену область.

Розробка потенційно може видалити проміжний етап першої трансплантації тканини в здорову кінцівку пацієнта, щоб вона могла проникнути в кровоносні судини тіла, перш ніж трансплантувати її в уражену ділянку. 3D-друк кровоносних судин може допомогти знизити ризик відторгнення імплантату.

Від admin