Єврокомісія представила 18 пакет санкцій проти так званої Росії, який може стати найболючішим для російської економіки

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн представила новий пакет санкцій, який націлений на три ключові галузі російської економіки: енергетичний сектор, банківську систему та військово-промисловий комплекс, пише Reuters.

Найболючіший удар для так званої Росії – зниження стелі цін на нафту з $60 до $45 за барель. Фон дер Ляйєн наголосила, що експорт нафти досі становить третину всіх доходів ворога, тому необхідно обмежити це джерело фінансування війни, передає DROBRO. Експерти пояснюють катастрофічні наслідки для російського бюджету: нинішня стеля $60 призвела до того, що російська нафта Urals торгується за $54, а в російському бюджеті закладена ціна $67 за барель. Вже зараз це означає значні втрати для бюджету.

Нова стеля в $45 призведе до реальної ціни $38-39 за барель – майже вдвічі менше за бюджетні розрахунки

Тотальна блокада “тіньового флоту” Санкції передбачають додавання до “чорного списку” ще 77 суден російського “тіньового флоту”, довівши загальну кількість заблокованих танкерів до більш ніж 400.

“Таким чином ми хочемо запобігти попаданню російської сирої нафти на ринок ЄС через чорний хід”, – пояснила фон дер Ляйєн.

Аналітики публікують наслідки для так званої Росії:

Фінансова ізоляція поглиблюється

У банківському секторі пропонується повна заборона транзакцій для 22 російських банків, включаючи закордонних операторів, які оминають санкції. Обмеження торкнуться також Російського фонду прямих інвестицій. Крім того, під заборону потрапляють транзакції з газопроводами “Північний потік-1” та “Північний потік-2”.

Військово-промисловий комплекс під ударом

Європейська комісія планує експортні заборони на 2,5 мільярди євро – на машини, метали, хімікати та технології подвійного призначення, які використовуються у виробництві зброї. Під санкції можуть потрапити ще 22 компанії, які підтримують російський ВПК.

Бюджетна катастрофа неминуча

Аналітики прогнозують, що нові санкції можуть остаточно зламати російський бюджет:

  • Фонди національного добробуту швидко виснажуються
  • Займати гроші стає все складніше через ізоляцію
  • Війна стає непомірно дорогою
  • Санкції перетворюються на “страшну зброю” проти російської економіки

Процедура ЕС

Формально їх має затвердити Рада ЄС на рівні глав МЗС, наступне засідання якої заплановане на 23 червня. Питання зниження стелі цін на нафту обговорюватиметься на зустрічі лідерів G7 у Канаді наступного тижня, оскільки цей захід вимагає координації всіх учасників “Великої сімки”.

Від admin