Чесно кажучи, я очікував більшого від Путіна та його радників, оскільки для нього це була чудова нагода прямо поговорити із західною аудиторією

Натомість його мова здавалася несамовитою і не по темі. Його аргументи були слабкими, і хоча він був явно добре підготовлений, про що свідчить його 40-хвилинний дивний урок історії, він також здавався вкрай неготовим захищати свою позицію на такі ключові теми, як «Північний потік-2». Він торкнувся багатьох тем, але пропустив можливість сказати щось значуще. Тим не менш, давайте поговоримо про улюблену тему Путіна: росіяни та українці один народ, – пише gerry Karisson.

Путін і до 2022 року, і зараз у нудному інтерв’ю Такера Карлсона кілька разів заявляв, що Україна як країна ніколи не існувала і що вона штучна держава. І в сьогоднішньому інтерв’ю Путін заявив, що термін «Україна» ніколи не належав до країни, а був терміном, що описує людей, які живуть на краю росії. Вперше Україна згадується в «Сло́во о похо́де И́гореве » у 1185 році. Багато джерел ототожнюють Київську Русь з Україною. У деяких версіях, наприклад, у Єрмолаївському списку (1189-1213 рр.), Україна називається Країною (країною), у київських літописах – Галицькою Україною. У тексті йдеться, що «1189 року «князь Ростислав Берладник прийшов із Галицької України»; «У 1213 році князь Данило завоював Брест, Угровськ, Верещин, Стовп’я, Комові та всю Україну». Цей термін постійно використовується у 16 та 17 століттях. Ми також бачимо, що Україна використовується як назва держави та українська мова як опис національності у чудовому зразку літератури «Повстання Наливайка» (1594).

Ой у нашей у славной Украинъ.
Бували коли-сь престрашные злыгодни, бездольни года;
Бували й моры й войсковые чвары;
Нихто Вкраинцевъ не-рятоваъ;

У пізніший час, приблизно у 18 столітті, коли козацька держава увійшла до складу Російської імперії, термін «Україна» зник із вживання, але назва залишилася в історичній пам’яті народу. Існує понад 1000 народних пісень, у яких українці співають про свою країну.

Більше того, терміну «Київська Русь», який любить використати Путін, насправді ніколи не існувало. Його буквально вигадали російські історики в середині 1800-х років. Видатний російський історик Михайло Олександрович Максимович у своїх працях назвав Київське князівство Київською Руссю. Згодом термін «Русь» був визнаний потужним інструментом пропаганди, що дозволяє Російській імперії відзначати підконтрольні їй землі як історичні. У цей час з’явилися ” Московська Русь “, ” Русь Чернігівська”, “Русь Суздальська” і т.д. Путін продовжує цю “горду” традицію на наших очах. Новопридбані терміни швидко увійшли до підручників історії і таким чином міцно закореніли до тями спочатку громадян Російської імперії, а потім і громадян СРСР.

Ще одна дика заява, яку Путін зробив, полягає в тому, що українська мова — це лише діалект російської мови. Він використав цей аргумент, щоб наголосити, що українці та росіяни – один народ.

Однак, на думку лінгвістів, українська лексично найближча до білоруської мови. Вони мають 84% подібності в лексиці. Далі йде польська мова, у якої 70% загального лексичного складу, потім сербська мова з 67% загального лексичного складу, потім словацька мова з 65% загального лексичного складу, а потім йдуть чеська та російська мови, обидві мають близько 60% загального лексичного складу. Це показує, що Путін вкотре намагається маніпулювати інформацією для підтримки своїх диких і шалених теорій. Цим аргументом Путін відчиняє двері для ревізіоністської політики, оскільки у світі існує безліч мов, які мають схожість між собою. Більшість середземноморських мов походять від латині, що, за логікою Путіна, надає італійцям явні права на Францію, Іспанію, Португалію, Румунію та всю Латинську Америку. Німецькими мовами розмовляють у Німеччині, Австрії та Швейцарії.

Цей короткий огляд історії та лінгвістики показує, що Путіна загнано в кут. У нього не залишилося реальних аргументів, у нього немає реальних претензій та можливостей, його остання надія – брехня та обман. Цим інтерв’ю його прихильники сподівалися, що він покаже Заходу, що продовження підтримки України спричинить катастрофу. Натомість він показав, що прорахувався у ситуації і тепер сподівається, що йому дадуть можливість вилізти із ситуації. Моя остаточна оцінка інтерв’ю така: Путін неосудний, неадекватний і нездатний використовувати надані йому можливості.

Як я писав учора, навколо цього інтерв’ю був значний галас, але тепер він повинен повністю розсіятися, оскільки замість зміцнення позицій рф в очах світової аудиторії Путін її суттєво послабив. Дід виявився мудаком.

Від admin