В українському Генштабі натякнули, що російський Іл-76, збитий над Бєлгородом, перевозив не полонених, а ракети

Генштаб Збройних сил України ввечері 24 січня виступив із офіційною заявою, в якій, ймовірно, натякнув на ситуацію з катастрофою Іл-76 ВКС рф у Білгородській області. Пост був опублікований на офіційному каналі військового відомства у Facebook, передає DROBRO. У тексті немає згадок про Іл-76, який сьогодні, ймовірно, був збитий на Бєлгородчині за 50 км від України. У ньому йшлося про різке посилення обстрілів Харкова та області росіянами в останній тиждень із ЗРК “С-300” та “Іскандер-М”, що призвело до загибелі 16 цивільних та поранення десятків.

“ЗСУ вживають усіх необхідних заходів для захисту України та українців… Для зменшення саме ракетної загрози ЗСУ не лише контролює повітряний простір, а й детально відстежує точки пусків ракет, логістику їх поставок, особливо із застосуванням військово-транспортної авіації”, – йдеться у повідомленні Генштабу.

За даними відомства, ескалації, через яку страждає Харківщина, передували масові постачання росіянами в аеропорт Білгорода ракет.

“ЗСУ будуть і надалі вживати заходів щодо ліквідації засобів доставки, контролю за повітряним простором для знищення терористичної загрози, у тому числі на Білгородсько-Харківському напрямку”, – повідомило військове відомство.

Таку заяву можна трактувати як завуальоване визнання того, що Іл-76 міг бути збитий саме Україною. Також, ймовірно, на борту були не військовополонені, як стверджує Москва, а ракети для обстрілів Харкова та інших населених пунктів в області.

Від admin