Колись Європа була основним експортним ринком Росії, але тепер купує набагато менше за російський газ

Російський газовий гігант “Газпром” у червні 2024 року продемонстрував зростання середньодобових постачань газу до Європи. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, цей показник збільшився майже на 23%, досягнувши 81,8 млн. кубометрів на добу, передає DROBRO.

Такі дані наводить інформаційне агентство Reuters, посилаючись на аналіз транзиту через Україну та Туреччину. Варто зазначити, що роком раніше добовий обсяг постачання був на рівні 66,8 млн кубометрів. Незважаючи на це зростання, нинішні обсяги експорту все ще значно нижчі за довоєнні показники.

У 2018-2019 роках річний обсяг експорту газу з Росії до Європи коливався в діапазоні від 175 до 180 млрд. кубометрів. Таким чином, “Газпром” поступово нарощує постачання газу до Європи, проте до досягнення довоєнних обсягів поки що далеко, і навряд чи це тепер колись буде можливо.

Відмова Європи від колишніх обсягів споживання російського газу зумовлена ​​сукупністю факторів. Вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 стало поворотним моментом. Військові дії та подальші санкції проти Росії призвели до різкого погіршення відносин між Москвою та Європейським Союзом.

В умовах геополітичної напруженості країни ЄС вирішили диверсифікувати джерела енергії та скоротити залежність від російського газу. Країни ЄС почали активно шукати альтернативні джерела енергії, такі як ЗПГ (зріджений природний газ), вугілля та відновлювані джерела енергії.

Від admin