Держдума росії очікує на рекордні збитки нафтогазового гіганта “Газпром” вже до 2025 року

Агресивна політика диктатора путіна поставила корпорацію “Газпром” на край фінансової прірви. До 2025 року, згідно з прогнозами Держдуми, нафтогазовий гігант отримає збитки, яких ще не бачив у своїй історії.

Про це повідомив голова комітету Держдуми росії з енергетики Павло Завальний, посилаючись на прогноз Інституту енергетичних досліджень РАН, повідомляє DROBRO. Путін, намагаючись змусити Захід грати за своїми правилами, використав “Газпром” як важіль для шантажу.

Наслідки не змусили на себе чекати. Підсумком цієї політики стало те, що рф майже повністю втратила преміальний газовий ринок Європи, де десятиліттями вимагала монопольного становища. Сьогодні рф зі своїм газом фактично опинилася біля розбитого корита, переорієнтувати постачання на Схід так і не вдалося.

Сьогодні “Газпром” практично нежиттєздатний. У 2025 році, очікують експерти, його чистий збиток сягне 1 трлн рублів. Основних причин такої космічної суми дві.

Перша – це зниження виручки внаслідок втрати ринку Європи.

Друга – зростання податкового навантаження, оскільки Кремлю потрібні гроші для продовження війни.

“Експорту не буде, а витрати залишилися”, – повідомив депутат Завальний. Він закликав Кремль не заганяти “Газпром” у збитки підвищенням податків, оскільки платити буде нічим. Зазначимо, що на сьогоднішній день рф скоротила постачання до Європи до рівня Радянського Союзу перед розвалом. Згідно з планами, 2023-го рф поставить до Європи близько 28 млрд кубометрів і заробить на цьому $12,5 млрд. Це вчетверо менше, ніж 2022 року. Такої суми недостатньо для покриття великих збитків підприємства.

Від admin