Хтось таки вмовив Московію?

На європейському ринку знову почала зростати ціна на газ через дії Росії: названі кроки Кремля, які призвели до зростання цін

Ціна на газ у Європі подолала психологічну позначку. Зранку 14 грудня різко зросла вартість ф’ючерсу за січень на лондонській біржі ICE. Вона становила $1445 за 1 тисячу кубометрів блакитного палива. Причини нової кризи назвали у Bloomberg.

Такий різкий стрибок вартості зафіксовано вперше із жовтня цього року. Причиною, за даними аналітиків, стали геополітичні вправи Кремля. Вартість блакитного палива зростає у зв’язку із стягуванням російських військ до кордону України.

У Європі побоюються втратити український транзит через загрозу російського вторгнення. Днями керівник “Оператора ГТС України” публічно попередив про високий ризик припинення українського транзиту вже цієї зими.

“В останні місяці посилився тиск на Україну в усіх напрямках. Це і припинення експорту вугілля в Україну з РФ, і стягування військ на кордон, і блокування експорту вугілля із Казахстану”, – заявив чиновник.

Він припустив, що РФ для тиску на Київ цілком може піти на припинення транзиту, а також зазначив, що це буде “відкрита агресія”. Макогон висловив надію, що РФ не піде на такі заходи. Привело до зростання цін на газ і заява нової влади Німеччини, що російський газопровід “Північний потік – 2” не може бути введений в експлуатацію, оскільки порушує газову директиву ЄС.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24
Це Дро ... Бро! 

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »