Угода перебуває на фінальному етапі, ще 200 танків для України незабаром можуть прибути до Європи

Дві неназвані країни (одна з Європи) за підтримки США мають намір закупити в Ізраїлі понад 200 танків Merkava II і III. Машини раніше були виведені з бойового чергування та перебувають на складах ЦАХАЛа, передає DROBRO.

Про це повідомляє ізраїльське видання Ynet. Останніми роками танки вивели з експлуатації, залишивши на складах, але після початку війни України з московією і відновлення попиту на ББМ їх випробували та визнали досить придатними для продажу.

Це перший випадок, коли танки Merkava будуть продані у Європу. Міноборони Ізраїлю не уточнює назв країн, які домовилися про закупівлю танків у світлі делікатності процесу, але угода перебуває на межі остаточного підписання. Як очікується, її буде завершено відносно швидко, протягом приблизно 3 місяців.

Чиновники Міністерства оборони повідомили Ynet, що, оскільки деякі механічні деталі цих танків (особливо двигун) американського виробництва, для проведення операції потрібне схвалення Міністерства оборони у Вашингтоні.

За оцінками фахівців, сума угоди становитиме кілька десятків мільйонів доларів за всі танки. Додаткові деталі вказують на те, що дві угоди будуть розділені: одна включатиме старіші танки Merkava 2, а інша – Merkava Марк 3, які надійшли на озброєння у 90-х роках.

Ізраїльські танки “Меркава II” і “Меркава III” – вражаючі броньовані машини, відомі своїми винятковими характеристиками на полі бою. Merkava II вирізняється надійною бронею, передовими системами керування вогнем і чудовою мобільністю, що забезпечує відмінний захист екіпажу. Merkava III ще більше покращує ці характеристики за рахунок поліпшеної вогневої потужності та вдосконалених технологій, що забезпечує підвищену бойову ефективність.

Обидва танки є зразком ізраїльської інженерної майстерності та довели свою цінність у різних конфліктах.

Від admin