ЕСКО – це механізм, завдяки якому органи місцевого самоврядування мають можливість залучити інвестиції у сфері енергоефективності

Енергоефективність у громадах – запорука економії місцевих коштів, орієнтир в напрямку цільового використання електроенергії та заміни низькоефективного вуличного обладнання на економне і сучасне, передає DROBRO.

Як пише ДМР, встановлення сонячних електростанцій та утеплення фасадів комунальних установ – усі ці теми днями порушили в світлиці Дрогобицької міської ради під час обговорення проєкту ГЕФ/ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах, шляхом застосування механізму ЕСКО».

Як зазначив Олексій Корчміт, голова правління у ГО «Українська Асоціація енергосервісних компаній» – ЕСКО-інвестори бажають вкластися одразу у три напрямки в Дрогобицькій громаді: це сонячна електростанція в одній із лікарень Дрогобича, вуличне ЛЕД-освітлення Стебника та комплексне утеплення чотирьох дитячих садків.

Згідно Меморандуму з Дрогобицькою громадою проект ГЕФ/ПРООН – надає супровід щодо пошуку енергосервісної компанії, прорахунку пропозицій та підготовки документації по встановленню сонячних панелей на покрівлі одного з корпусів Дрогобицької міської лікарні №1, проведення енергоаудиту вуличного освітлення у Стебнику та представлення ЄСКО-пропозиції, а також заходів енергозбереження у бюджетних установах громади.

Загалом, ЕСКО – це механізм, завдяки якому органи місцевого самоврядування мають можливість залучити інвестиції у сфері енергоефективності у комунальні будівлі (школи, садочки, лікарні тощо), скориставшись послугами приватних енергосервісних компаній (ЕСКО).

В межах зустрічі та діалогу було запропоновано замінити на ЛЕД-освітлення 87 ліхтарів у Стебнику та промоніторити механізм зекономлених витрат.

У підсумку зустрічі – керівництво міста промоніторить отриману інформацію щодо ймовірної економії електрики на запропонованих об’єктах та поінформує про готовність включитися в реалізацію цих задумів.

Від admin