Озвучено побоювання, пов’язані з призупиненням роботи найбільшого в Україні підприємства з видобутку та реалізації солі “Артемсіль”

В українських магазинах ажіотажний попит на сіль. Продукцію змітають із полиць, оскільки соледобувне підприємство в Донецькій області, яке забезпечувало 90% потреб українського населення, не може працювати через обстріл і вже більше місяця не випускає продукції, інформує DROBRO.

У соцмережах поширилися фотографії із супермаркету “АТБ” у Львівській області, на яких 1 кг кам’яної солі з Донбасу коштує 95 грн., а упаковка йодованої – 85 грн. Вже досить складно знайти цю торгову марку. В “Артемсолі” закликали українців запасатися їхньою продукцією. Торгові мережі кажуть, що вирішать проблему за рахунок імпорту. Але на це буде потрібен час (через проблеми з логістикою), а ціни злетять ще вище. Дрогобич допоможе уникнути гострого дефіциту солі в Україні, але не зможе повністю забезпечити потреби населення.

Як розповів заступник директора інституту аграрної економіки Микола Пугачов:

“Видобуток солі у Дрогобичі, скоріше крафтове виробництво, яке показують туристам, яким чином видобувалася сіль ще два століття тому”.

Поки що українські торгові мережі більше покладатимуться на імпорт. Зазначимо, великі потужності солевидобутку залишилися в окупованому Криму та на тимчасово захопленій території Херсонської області.

 

Слідкуйте за новинами Дрогобичини та України і Світу в цілому з DroBro підписавшись на Телеграм канал DroBro7/24, або читайте нас у Твітер DroBro7/24

 

Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу! Слава Україні! Разом ми сила!

Патреон - www.patreon.com/DroBro24

Paypal - поштою turyst2011@gmail.com

Карти Приватбанку - 4731 2191 1674 4610 (гривня), 5168 7427 2261 5436 (долар)

Це Дро ... Бро! 

Від admin

Translate »