Якщо Конгрес продовжить не діяти, вже до кінця року у США закінчаться ресурси для закупівлі нової зброї та техніки для України

Білий дім повідомив про те, що США до кінця року закінчаться кошти для допомоги Україні, пише Financial Times. Адміністрація Джо Байдена також попередила конгресменів, що через це росія може досягти успіху на полі бою, передає DROBRO.

Водночас стало відомо про проблеми із виділенням 50 млрд євро від Євросоюзу.

“Якщо Конгрес продовжить не діяти, до кінця року у нас закінчаться ресурси для закупівлі нової зброї та техніки для України, а також для надання техніки з військових запасів США”, – написала директор адміністративно-бюджетного управління Білого дому Шаланда Янг лідерам обох партій американського парламенту.

“Не існує чарівного джерела фінансування, яке могло б допомогти в цьому випадку. У нас закінчилися гроші і майже немає часу”, – повідомила Янг. “Припинення постачання зброї та обладнання зі США послабить Україну на полі бою, не лише поставивши під загрозу досягнення України, а й збільшивши ймовірність військових перемог росії”, – написав Янг.

Запит президента Джо Байдена на екстрене фінансування у розмірі 106 млрд доларів для України, Ізраїлю та операцій в Індо-Тихоокеанському регіоні застряг у Конгресі кілька тижнів тому. Деякі парламентарі виступають за те, щоб виділення цієї допомоги було пов’язане з посиленням міграційного контролю на південному кордоні США.

Напередодні Financial Times писала, що розбіжності в ЄС також збільшують ризик, що Україна залишиться без фінансової підтримки у критичний момент. Країни-члени ЄС є далекими від досягнення угоди про виділення Києву 50 млрд євро, заявили джерела видання, які брали участь в обговоренні.

Нездатність схвалити фінансування для України стане ударом по Києву після провалу літнього контрнаступу і стурбованості з приводу ослаблення підтримки Заходу, писала FT.

Від admin