Країни Балтії офіційно закликали Польщу до розблокування українського кордону

Посли Естонії, Литви та Латвії звернулися з офіційним листом до Варшави із закликом скасувати блокування КПП на польсько-українському кордоні. Про це повідомило Естонське національне телебачення (ERR), посилаючись на речника МЗС країни Бріту Кікас, передає DROBRO.

Балтійські країни оголосили Польщі демарш. Вони звернулися із офіційною заявою до польського уряду, закликавши вирішити проблему блокування кордону України. У документі було зазначено, що Київ зараз перебуває у дуже складному становищі, оскільки виборює своє існування у війні з рф. І неможливість здійснювати вантажоперевезення б’є і по економіці України, і по її здатності далі оборонятися проти агресора.

“На жаль, це (блокада – ред.) призвело до складної ситуації, яка створює проблеми для інших перевізників та додаткові труднощі для української економіки”, – повідомила Кікас.

Вона висловила сподівання, що вирішення проблеми буде знайдено у найкоротші терміни, а сторони дійдуть домовленості. Представниця МЗС також запевнила, що влада Естонії надаватиме всіляку підтримку для вирішення цієї ситуації.

Слід зазначити, що блокаду кордону здійснює група польських перевізників. Вони незадоволені тим, що українські конкуренти, здобувши преференції від Єврокомісії, почали активніше виходити на європейський ринок. Головна вимога протестувальників – повернення системи дозволів для перевізників з України.

Незабаром до блокади приєдналися й словацькі перевізники.

Від admin