Україна може розгорнути F-16 вже в липні, але лише в невеликій кількості

Україна може розгорнути F-16 вже у липні, але лише у невеликій кількості. Із 45 обіцяних винищувачів у строю буде поки що лише 6. Головна причина — складнощі під час навчання українських пілотів, передає DROBRO.

Самі літаки давно готові і чекають на відправку в Україну, проте пілоти ще не готові. Один із льотних центрів зараз працює в Румунії, інформує ресурс The New York Times. Поки невідомо, коли на авіабазу Фетеші в Румунії прибуде група українських пілотів для початку навчання. До початку літа 2024 року до польотів на F-16 буде готово лише 12 льотчиків, які закінчують курси навчання в США, Британії та Данії.

До літа 2024 року Захід поставить Україні лише 6 із 45 обіцяних винищувачів. Ще 1 березня президент України заявив, що у 2024 році на Київ чекає винищувачі для захисту від російських ракет, літаків та авіабомб.

Українські пілоти проходять навчання за прискореною програмою, однак і тут є свої проблеми. Основна проблема – англомовна термінологія та перехід до нової тактики ведення бою. У Білому домі вважають, що проблема полягає саме в тому, що Україна не так багато пілотів, які могли б пересісти за штурвал американського винищувача F-16.

Відомо, що вже влітку до Данії має прибути друга група українських пілотів із 8 осіб. Крім пілотів, ще близько 50 українців проходять навчання у Данії як технічний персонал, який обслуговуватиме та ремонтуватиме винищувачі. Експерти заявляють в один голос, що самі собою літаки не вирішать результат битви на полі бою. Україні все ще потрібні снаряди та боєприпаси.

Від admin