Президент Зеленський присвоїв звання Героя України Валерію Залужному, який напередодні пішов у відставку з посади Головкому ВСУ

Вже колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пройшов усі щаблі військових кар’єрних сходів, виступав за впровадження у ЗСУ стандартів НАТО, воював з рф та її сателітами з 2014 року, передає DROBRO.

Президент Зеленський присвоїв звання Героя України Валерію Залужному, який напередодні пішов у відставку з посади Головкому ВСУ. Відповідний Указ розміщено на сайті глави держави. Високе звання присвоєно генералу за заслуги у захисті територіальної цілісності України, а також за самовіддану службу, йдеться в Указі.

50-річний Валерій Залужний пройшов усі щаблі військових кар’єрних сходів. Закінчив машинобудівний технікум та кілька вузів. Окрім військових спеціальностей в Одеському інституті сухопутних військ, Національній академії оборони України та Національному університеті оборони отримав звання магістра в Острозькій академії та доктора права в Одеській юридичній академії. Поєднуючи службу та здобуття вчених ступенів, Залужний був начальником штабу 24-ї механізованої бригади, командиром 51-ї бригади, якою керував два з половиною роки.

У 2014 році було призначено замкомандиром сектору “С” у Донецькій області. Брав участь у боях під Дебальцевим та Горлівкою. У серпні 2017 року отримав звання генерал-майора. У 2018 році став першим замкомандира Об’єднаних сил. 9 грудня 2019 року був призначений командувачем ОК “Північ”. 27 липня 2021 року став Головкомом ЗСУ. На цій посаді активно впроваджував в українській армії натовські стандарти. У травні 2022 року за версією журналу Time Залужний увійшов Топ-100 впливових людей року.

Від admin