На сайті Президента України триває збір голосів про присвоєння звання Героя України посмертно мешканцю Дрогобицької громади Роману Змінчаку

Як повідомляв DROBRO, Роман мужньо захищав рідну землю та загинув героїчною смертю.

Роман Змінчак – український військовий, головний сержант А 0641 військової частини 90-окремого аеромобільного батальйону.

Народився 28 червня 1969 р. в селі Тухолька Сколівського району. Закінчив Дрогобицький механічний технікум, відтак – Харківський державний автодорожний університет.

Брав участь у Революції гідності.

У квітні 2015 р. був мобілізований до лав Збройних Сил України, отримав поранення та контузію. Ризикуючи своїм життям, витягнув побратима з палаючого танку. Мав позивний “Батя”, бо дбав про побратимів, як про рідних синів.

Нагороджений медалями:« За жертовність і любов до України»2016р, «Захисникам Вітчизни»2016р, «Ветеран війни та учасник бойових дій» 2016р, «Авдіївка. Промзона. Стояли на смерть» 2017р; а також нагрудними знаками, серед яких «За військову доблесть»2017р; відзнаками, в тому числі «За службу державі».

Через повномасштабне вторгнення Роман Змінчак вчергове долучився до лав ЗСУ 27 лютого 2022 року та був відправлений воювати на схід.

Загинув 16 квітня 2022 р. під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Богородичне Донецької області.

Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, та медаллю «Почесний громадянин Дрогобиччини» (посмертно).

Дорогі земляки, краяни, прошу підтримати своїми голосами петицію про присвоєння звання Герой України Роману Змінчаку, який за Україну та усіх нас поклав свою голову у перші місяці війни. Вічний спочинок та світла пам’ять воїну Роману та всім загиблим воїнам, – йдеться у петиції.

Голосування за петицію триватиме ще 85 днів. Підтримати петицію можна за посиланням.

Зазначимо, електронні петиції – це дієвий механізм колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, органу місцевого самоврядування. Вони подаються та розглядаються в порядку, передбаченому Законом України «Про звернення громадян».

Як працює сервіс електронних петицій?

Для того, щоб підтримати електронні петиції, потрібно авторизуватися на сервісі. Для цього необхідно натиснути кнопку «Вхід/Реєстрація» у верхній правій частині сторінки. Після чого відкриється меню інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA, де у Вас є можливість обрати зручний спосіб входу.

Після цього користувач повинен перейти на сторінку петиції і натиснути кнопку «Підписатися».

Від admin