Сьогодні, 8 липня, Президент України підписав указ про присвоєння звання Героя України полеглому в російсько-українській війні Захиснику з Миколаїва, Юрію Канюку

Відповідний указ №414/2023 опубліковано на сайті президента України.

«Боєць приєднався до Збройних Сил України з самого початку повномасштабного вторгнення російських військ. Коли у 2014 році, де-факто, розпочалась війна, не міг залишатися осторонь, тому в травні 2015 року вирішив вступити на строкову службу в Київський військовий ліцей ім. Івана Богуна.

Під час служби, підписав контракт зі Збройними силами України», – повідомив міський голова Миколаєва Андрій Щебель.

У 2016 році Юрій Канюка вступив в Академію Сухопутних Військ ім. Петра Сагайдачного у м. Львові на факультет бойового застосування військ, де здобув офіцерське звання лейтенанта, передає DROBRO.

Після закінчення академії, у 2020 році приєднався до 128-ої окремої гірсько-штурмової бригади, що дислокується в м. Ужгород, де був призначений командиром взводу.

У складі свого підрозділу, весною 2021 року, був передислокований на передові позиції на Схід України, в зону АТО.

Зарекомендував себе як мудрий і розсудливий командир, тому отримав від своїх побратимів позивний «СОКРАТ»

У грудні 2021 року відбулась ротація, після якої Юрій мав змогу отримати довгоочікувану відпустку та зустрітися з рідними та близькими, однак загроза повномасштабної війни не дала змоги її завершити.

З першого дня війни воював на Східному фронті. Обороняючи м. Волноваха, отримав осколкове поранення ноги внаслідок вибуху снаряду.

Знаючи, що командир роти теж отримав поранення та евакуйований з поля бою, Юрій, не дочекавшись свого повного одужання, повернувся на передову. Отримав звання старшого лейтенанта та очолив роту.

За видатну мужність та героїзм на полях битв російсько-української війни, Указом Президента від 4 березня 2022 року був нагороджений Орденом За Мужність ІІІ ступеня.

Оскільки Юрій був командиром підрозділу гірсько-штурмової бригади – виконував найскладніші завдання на гарячих точках зіткнення.

«Серед чисельних успіхів на фронті можна відзначити розгром пантонної переправи через р. Сіверський Донець на Луганщині, де вдалось знищити десятки одиниць броньованої техніки, в тому числі танків та БМП.

23.05.2022р. противник здійснив наступ на позиції підрозділу І гірсько-штурмової бригади. Для виходу з оточення було здійснене переміщення підрозділу в напрямку населеного пункту с. Яковлівка Донецької обл.

В той час, коли Сили Спеціальних Операцій здійснювали спеціальне завдання з розвідки, до якого вирішив приєднатися Юрій, група у складі чотирьох осіб під час обстеження позицій ворога потрапили у засідку. Трьох з них було поранено. Вцілілий Юрій спершу відтягнув одного з них у відносно безпечне місце, і коли повернувся за іншим, отримав смертельну кулю в серце. Рятуючи побратима, героїчно віддав своє життя за Україну», – повідомив міський голова Миколаєва.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові Президент постановив присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» КАНЮКУ Юрію Ігоровичу – старшому лейтенанту (посмертно).

Від admin