Кіт прожив сам у підтопленому будинку, дочекався евакуації і, нарешті, із своїми господарями в Києві

Відео порятунку мейн-куна Макса із затопленого Херсона швидко облетіло соцмережі і стало вірусним, пише DROBRO.

Зараз врятована тварина у Києві зі своїми власниками. Йому 7 років і важить він близько 10 кілограмів.

“Він зараз дуже лякається гучних звуків, нових людей, йому потрібен час, щоб адаптуватися. Тому що він пережив навіть те, що люди не завжди можуть пережити”, – каже власниця Макса Вікторія .

Кіт з’явився в родині дівчини, коли йому було три місяці.

“За паспортом його звати Штірліц. Коли ми думали, яке йому ім’я підібрати для звичайного життя, ми вирішили, що справжнє ім’я Штірліца йому підійде. А саме Макс отто фон Штірліц. Тому він зараз у нас Максик”, – додає дівчина.

Вікторія разом із братом Дмитром і його дівчиною виїхали з Херсона незадовго після окупації міста. Там залишились бабуся з дідусем, які навідріз відмовилися покидати домівку, разом із ними залишився і Макс. До останнього літні люди, попри вмовляння рідних, не хотіли виїжджати з квартири і коли окупанти підірвали Каховську ГЕС. Зрештою, коли вода піднялася надто високо – пару вивезли рятувальники до місцевої лікарні. Знайти і забрати тоді кота не було можливості, бо рятувальники працювали під обстрілами і дуже поспішали. Двері квартири лишили відкритими.

“Максим злякався, втік, забився десь у темний куток, а час іде на хвилини. Треба їхати, тож йому насипали їжі, води”, – розповідає Дмитро.

Молоді люди почали продумувати різні варіанти, як врятувати кота. Боялися, що Макс потрапить у руки до незнайомців, і повернути пухнастого буде важко. З’ясували, що у Херсоні волонтерить однокласник Дмитра. Андрій не вагаючись, погодився допомогти і неабияк здивувався, коли побачив в квартирі кота-велетня. Наляканого Макса евакуйовували човном під обстрілами. “400 метрів десь від нас упав снаряд, десь у воду”, – пригадує Андрій.

А вже наступного ранку кота привезли до Києва, він своїх господарів впізнав майже одразу, хоча не бачив з минулого року. Дмитро та Вікторія сподіваються, що їхніх бабусю та дідуся херсонські медики підлікують і вони таки умовлять своїх рідних перебратися у більш спокійний регіон. Ну, а в Макса попереду спа-процедури у грумінг-салон, а ще реабілітація після пережитого стресу.

Від admin