Протест матерів і дружин мобілізованих на болоті переростає на антивоєнний, риторика протестувальників уже змінилася

Дружини та матері мобілізованих із протестної групи “Шлях додому” почали відверто висловлюватися проти путінської “спецоперації”, повідомляє DROBRO. Раніше вони вимагали від влади лише повернення їхніх рідних додому, але тепер їхня риторика почала трансформуватися.

Протест стає по-справжньому антивоєнним, 3 лютого, дружини та матері так званих мобіків провели акцію протесту прямо біля стін Кремля з нагоди 500 днів із дати оголошення мобілізації. Вони там вимагали не тільки повернення рідних з фронту, а й припинення будь-якої громадянської мобілізації на фронт.

Одна з лідерів цього протесту Марія Андрєєва, говорячи з журналістами на камеру, назвала “великою трагедією” російську агресію проти України. Більше того, вона заявила, що нібито вважала так із самого початку війни. У відповідь на запитання, чи вона підтримує “СВО”, росіянка заявила:

“Я так скажу: “спеціальна військова операція” – це велика трагедія, яка сталася між двома братніми народами… Практично у кожного росіянина в Україні є родичі, близькі та далекі. Це ситуація, яка нас вразила до глибини душі. Після Другої світової війни нам усім здавалося, що наші діди вмирали, щоб “ніколи більше”, а зараз ось ця теза “Можемо повторити”, коли її риторика кардинально відрізнялася. і дружин мобілізованих, ця ж Андрєєва образливо відгукувалася про Україну, відмовляючи їй у праві на суверенітет та незалежність.” Коли розвалився Радянський Союз, Україна як важкий підліток була відпущена у вільне плавання. Цього не мало бути. І “СВО” – це вимушений захід, це робота над помилкою”, – говорила тоді росіянка.

Протест матерів і дружин мобілізованих досить швидко трансформується в антивоєнний і радикалізується. Незважаючи на це, Кремль не застосовує до членів цієї групи репресії, очевидно, побоюючись у відповідь повстання мобілізованих на фронті.

Від admin