П’ятий рік поспіль шанувальників спадщини Музею садиби Івана Франка, що в Нагуєвичах, запрошують запізнати давні традиції Криворівні через гуцульську коляду

Так, 4 січня о 12:00 год в конференц-залі ДІКЗ “Нагуєвичі” із благодійною місію в підтримку ЗСУ колядуватимуть гуцули із Криворівні. Про це повідомив директор ДІКЗ “Нагуєвичі” Богдан Лазорак, передає DROBRO.

За його словами, який рік поспіль Нагуєвичі та Криворівня реалізовують спільний проєкт – «Від музею Івана Франка в Криворівні до музею Івана Франка в Нагуєвичах». Усі присутні матимуть змогу ознайомитися із різдвяними традиціями та почути гучну гуцульську коляду.

Криворівню вважають столицею Гуцульщини. Колись тут гостювали Іван Франко та Михайло Грушевський, а відомий кінорежисер Сергій Параджанов знімав «Тіні забутих предків». У Криворівню завжди приїжджало багато творчих людей, і цей взаємообмін вплинув на те, що місце стало культурним осердям Гуцульщини.

Також у Криворівні є дев’ять кутів і тому традиційно кожного року було 9 колядницьких гуртів. У час війни обов’язково одна ватага їде колядувати на схід, до військових. На жаль, через війну цьогоріч кількість гуртів скоротилася до 8.

У Криворівні кожен колядницький гурт обов’язково має свого провідника («березу»), скрипаля і трембітаря. Вони співають свою коляду і три рази обходять церкву, створюючи своєрідну гуцульську колядницьку симфонію. За гуцульською традицією потрібно обов’язково дати колядникам щось матеріальне. У час війни вилучені від коляди кошти – колядницькі гурти скеровує у підтримку ЗСУ.

Від admin