Парабіатлоніст Тарас Радь став чемпіоном у спринті у класі сидячи

Україна здобула першу золоту медаль на зимових Паралімпійських іграх-2026, які відбуваються в італійських містах Мілан і Кортіна-д’Ампеццо. Як повідомляє DROBRO, парабіатлоніст Тарас Радь став чемпіоном у спринті у класі сидячи.

У боротьбі за “золото” Радь випередив двох представників Китаю. За крок від п’єдесталу зупинився ще один українець — Василь Кравчук.

Загалом у гонці виступили п’ять українських спортсменів. Всі вони фінішували у топ-15.

Паралімпіада-2026. Парабіатлон, чоловічий спринт

1. Тарас Радь (Україна, 0+0) 19:55.5 хвилини

2. Лю Ментао (Китай, 0+0) +9.3

3. Лю Цзісюй (Китай, 0+0) +17.6

4. Василь Кравчук (Україна, 0+0) +31.5

9. Олександр Алексик (Україна, 0+0) +1:00.3

12. Павло Баль (Україна, 1+1) +1:32.9

15. Григорій Шимко (Україна, 1+2) +2:38.2

Для Радя це друге паралімпійське “золото” у кар’єрі. На Іграх-2022 у Пекіні він став чемпіоном гонки на 12,5 км.

Україна на Паралімпіаді-2026 виступає рекордним складом. Нашу країну представляють 35 спортсменів — 25 атлетів-паралімпійців і 10 спортсменів-гайдів.

Зазначимо, що у п’ятницю, 6 березня, відбулася церемонія відкриття Паралімпіади-2026, яку Україна повністю бойкотувала через участь російських і білоруських спортсменів під національними прапорами.

Міжнародний паралімпійський комітет (МПК) допустив шістьох російських і чотирьох білоруських спортсменів до участі в Паралімпійських іграх-2026 під прапорами своїх країн. Їм дозволили використовувати національну символіку та почути державний гімн на церемонії нагородження.

До бойкоту церемонії відкриття Паралімпіади-2026, щонайменше на рівні урядових осіб, доєдналися Польща, Чехія, Фінляндія, Латвія, Естонія, Нідерланди, Канада, Хорватія, Литва, Німеччина, Австрія, Румунія, Велика Британія, Франція та Австралія.

ШВИДШЕ В FACEBOOK

Від admin