Україна перейшла до активних дій після провалу мирної ініціативи: у Москві та Підмосков’ї знову спалахнули атаки безпілотників, евакуйовано дитячі садки, призупинено роботу аеропортів
Після того, як Путін фактично відмовився від пропозиції про безумовне 30-денне перемир’я, підтримане Києвом та європейськими союзниками, Україна відновила масовані удари безпілотниками по російській території, включаючи Москву, передає DROBRO.
Тільки за 21 травня російська влада повідомила про збиття як мінімум 232 дронів, 159 з яких – уночі. Це найбільша повітряна атака з боку ЗСУ з початку травня. Про це пише The Moscow Times.
Мішенню знову стала Москва
Вдень 21 травня дрони атакували столицю та Підмосков’я. За даними мера Сергія Собяніна, ППО відобразила як мінімум три цілі, а за даними Міноборони РФ – шість. Уламки одного з дронів впали на територію дитячого садка “Волошка” в Домодєдово. Дітей та персонал евакуювали до підвалу, ніхто не постраждав. На опублікованих кадрах видно вирву від вибуху. ППО також працювала у Подільську, Серпухові, Видному та інших районах. Повідомляється, що в нальоті використовувалися дрони типу “Лютий”.
Росія – одна з найбільших країн світу з протяжною територією, де авіаційне сполучення відіграє ключову роль у забезпеченні географічної зв’язності регіонів. Кожен масовий наліт українських дронів, що супроводжується тимчасовим закриттям аеропортів та скасуванням десятків рейсів, завдає прямого економічного удару. За оцінками російських туроператорів, лише на початку травня затримки та скасування рейсів торкнулися понад 60 тисяч пасажирів та понад 350 рейсів, а супутні збитки обчислюються у мільйонах доларів.
Подібні збої підтверджують, що навіть без повномасштабних ударів по столиці Україна здатна надовго порушити звичний ритм життя всередині РФ.
Росія в авіаційному колапсі
Атаки ЗСУ викликали закриття аеропортів у Домодєдово, Жуковському, Ярославлі, Костромі, Володимирі, Калузі та інших містах. За даними Росавіації, через нальоти було припинено десятки рейсів, а повітряний рух у центральній частині Росії виявився частково паралізованим. На тлі атак спостерігалися перебої зі зв’язком у Підмосков’ї, Володимирській та Липецькій областях. У Липецькій області влада офіційно визнала, що мобільний інтернет було відключено за рішенням військових.
Пряма реакція на відмову від миру
Ініціатива про припинення вогню обговорювалася протягом останніх тижнів. США пропонували запровадити 30-денний режим тиші, який підтримав Київ. Проте після останньої телефонної розмови між Дональдом Трампом та Путіним стало зрозуміло: Москва не готова йти на компроміси. Путін запропонував лише “розробку меморандуму про можливий майбутній договір”, тоді як Трамп відверто відсторонився від тиску на Кремль. Як свідчать останні події, Україна відповідає на дипломатичний провал збільшенням тиску на російські військові та стратегічні об’єкти, включаючи столичний регіон.
Поновлення інтенсивних атак
З 7 по 20 травня ЗСУ суттєво скоротили застосування дронів на знак підтримки переговорної ініціативи. Однак після остаточної відмови Росії від перемир’я, Україна знову повернулася до тактики масованих ударів. Для порівняння: у ніч на 21 травня було запущено 159 дронів, протягом дня – ще не менше 73. Російська ППО повідомила про удари по об’єктах у Орловській, Курській, Тульській, Рязанській, Володимирській, Брянській та Московській областях.
В Орлі пошкоджено завод, який працює на потреби оборонки.
Москва знову під загрозою
Повторення масштабних нальотів, подібних до тих, що спостерігалися напередодні 9 травня, говорить про зміну фази конфлікту. Україна ясно дає зрозуміти: в умовах відсутності політичної волі з боку Кремля до припинення вогню військові цілі в Росії залишаться легітимними цілями.