Київ нарощує виробництво власного озброєння, зокрема, далекобійних ракет, здатних дістати до Москви

Військово-промисловий комплекс України, який до російського вторгнення був досить слабким, зараз активно розвивається, передає DROBRO. Україна за два роки навчилася виробляти безпілотники, військову техніку, снаряди та ракети.

Про це йдеться у статті The Washington Post. Поки що обсяги виробництва в Україні не дозволяють покрити всі потреби української армії на фронті, проте Київ до цього швидко йде.

“Виробництво ВПК потроїлося в 2023 році і, як очікується, збільшиться вшестеро вже цього року, запевняв прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду України в січні… Щодо дронів, які змінили хід цієї війни, Україна вже виробляє 90% того. , що їй потрібно, заявив Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації, на конференції минулого місяця, в тому числі й БПЛА, які останніми тижнями били по нафтових об’єктах у глибині росії, а також морські дрони, які завдали серйозної шкоди російському Чорноморському флоту та допомогли відкрити морські шляхи для експорту українського зерна”, – йдеться у статті.

Проте лише безпілотниками Україна не обмежується. Вона нарощує виробництво артилерійських боєприпасів калібрів 122 та 152 мм. Згідно з планами, вже в другій половині року Київ розпочне виробляти і НАТОвський калібр 155 мм.

Найнеприємніший сюрприз для Москви – це виробництво в Україні далекобійного озброєння. Минулого місяця міністр стратегічних галузей України Олександр Камишин повідомив про розгортання виробництва ракет із дальністю поразки понад 640 км, тобто потенційно здатних діставати до Москви. Подробиці українці поки що тримають у секреті.

Йде в Україні і розробка системи ППО – аналога зенітної системи NASAMS. Однак до виробництва такої високотехнологічної техніки, на жаль, поки що далеко. Україні для посилення протиповітряної оборони доводиться вдаватися до допомоги партнерів та союзників.

Від admin