Снайдер, Плохий, Грицак та Пінчук запустили новий проект для розвінчання російської брехні

90 істориків, серед яких Тімоті Снайдер, Сергій Плохий та Ярослав Грицак об’єднують свої зусилля, щоб дослідити глибинну історію українських земель та народів, що їх населяли, передає DROBRO.

Проект «Українська історія: глобальна ініціатива», ініційований Віктором Пінчуком, розрахований на 3 роки та десятки незалежних міждисциплінарних досліджень. 50 українських та 40 міжнародних вчених розроблятимуть близько 70 тем, вивчаючи їхню взаємозалежність.

«Україна – це територія, де наше стандартне уявлення про історію може бути переглянуте та збагачене», — заявив Тімоті Снайдер на презентації проекту у Британському музеї.

«Українська історія: глобальна ініціатива» — це благодійна організація, яку регулює Комісія з благодійності Англії та Уельсу.

Проектом керуватиме незалежна Рада директорів, до складу якої входять історик та лауреат Пулітцерівської премії Енн Епплбаум, митрополит Борис Гудзяк, поет Сергій Жадан, головний редактор ZN. UA Юлія Мостова, бізнесмен Віктор Пінчук.

Головою Ради директорів став політик та дипломат Карл Більд.

До міжнародної академічної консультативної ради ініціативи увійшли Сергій Плохий, Ярослав Грицак, Юваль Ной Харарі, Рорі Фіннін та інші. Його очолив Тімоті Снайдер.

Від admin