У Чорному морі спостерігається підвищена активність військової авіації НАТО у зв’язку з атакою рф по лідерах України та Греції в Одесі

Північноатлантичний альянс підняв над Чорним морем одразу шість військових бортів. Така помітна активізація відбулася на тлі ракетного удару РФ по Одесі в момент приїзду туди президента України Володимира Зеленського та прем’єра Греції Кіріакоса Міцотакіса. Польоти бортів НАТО зафіксував ресурс flightradar24, передає DROBRO. Літаки літали над центральною частиною Чорного моря, а також біля прибережної частини Румунії. Ймовірно, вони відслідковували військову активність росіян, які сьогодні зазіхали на життя двох європейських лідерів.

У повітрі було помічено відразу два винищувачі 4-го покоління “Тайфун” (Eurofighter Typhoon). Також у повітря було піднято рідкісний натовський літак-розвідник G550 CAEW. Працював у регіоні борт радіоелектронної розвідки RC-135 Rivet Joint, який застосовується, зокрема, для відстеження ударів балістичних ракет. Був над Чорним морем патрульний протичовновий літак P-8 Poseidon, а також стратегічний розвідувальний безпілотник RQ-4 Global Hawk.

Очевидно, так НАТО відреагував на обурливий ракетний удар рф по Одесі, коли у місті з візитом перебували президент Зеленський та грецький прем’єр-міністр Міцотакіс. Удар припав по району порту, де в цей момент були лідери. Вони дивом не постраждали під час удару, хоча приліт був досить близько. Експерти вважають, що армія рф могла сьогодні застосувати по Одесі одну зі своїх дуже швидких ракет, що складно збиваються, наприклад, балістичний “Онікс”. Підтвердження цієї інформації наразі немає.

Від admin