З Днем народження, Степане Андрійовичу!

1 січня – це не лише Новий рік і свято святого Василія Великого. В цей день Україна та українська спільнота у всьому світі відзначають ще й день народження керівника ОУН, Провідника нації Степана Андрійовича Бандери, передає DROBRO.

Його прізвище означає «прапор», тож під прапором Бандери гуртується сьогодні Україна, щоб дати відсіч ворогам та зберегти свою ідентичність, державність та право на існування в середовищі вільних народів – а саме про це мріяв у свій час Степан Бандера.

Традиційно трускавецька громада вшановувала пам’ять Провідника ОУН біля його пам’ятника в центрі міста. Після панахиди, котру відслужили греко-католицькі священики міста під проводом отця-декана Петра Івасівки, з полум’яною патріотичною промовою виступив семінарист Василь Хомин. Естафету підхопив міський голова Андрій Кульчинський. У своєму слові на честь вшанування Бандери він згадав події сьогоднішньої ночі, коли московити атакували щахедами університет в Дублянах коло Львова, де вчився Бандера, та хату-музей Романа Шухевича в Білогорщі. Але якщо м@ск@лям вдається знищувати наші матеріальні пам’ятки чи артефакти, то ніколи їм не вдасться знищити український дух, а радше навпаки. До речі, на сьогоднішнє віче у честь Бандери в Трускавці зібралося набагато більше люду, ніж торік чи в попередні роки. І це є свідченням того, що чим більше ворог лютує та атакує, щоб нас залякати, поневолити, зламати нашу волю, тим затятішою, запеклішою, твердіщою стає наша позиція, тим більшим стає прагнення помсти та нехіті до смердючого «руzzкого міра».

Віче в честь Степана Бандери організовано та проведено силами Народного дому м. Трускавця (директор Олег Чернявий). Патріотичні пісні заспівали Софія та Андрій Сливка, Ірина Приймак, Оксана Чіпак. Почесну варту біля пам’ятника тримали хлопці в українських строях – вихованці школи мистецтв імені Савицького. Активну участь в заході взяли представники міськвиконкому, депутатського корпусу, різних політичних сил, мешканців Трускавецької громади та національно свідомих переселенців, для котрих постать Бандери стоїть в одному ряді з постатями Шевченка, Франка, Мазепи, Петлюри та інших символів України, котрих так люто ненавидить наш одвічний ворог.

Практично кожен виступ на віче завершувався словами «Слава Україні!». Це вітання, започатковане членами ОУН, раніше було поширене тільки в націоналістичних колах, натомість зараз воно є символом України та активно використовується нашими друзями-партнерами, котрі допомагають нам у нерівній боротьбі з агресором. І це ще одне свідчення того, що справа Бандери жива, його ідеї невмирущі, а його мрія про вільну Україну в сім`ї вільних від ярма народів скоро здійсниться.

Слава нації! Смерть ворогам! Нехай ім`я Степана Бандери і надалі залишається нашим прапором у боротьбі, нехай воно надихає українців та наближає нашу Перемогу!

Від admin