У майбутньому рядки із цієї книги розберуть на цитати: у Трускавці презентували роман « Сержант В’юн» – про ветерана сучасної війни, його життя, подвиг і незламність

10 травня в приміщенні міської центральної бібліотеки, в рамках Всеукраїнського форуму військових письменників, відбулася презентація книги “Сержант В’юн” – письменника Андрія Чобота, передає DROBRO.
Свій роман пан Андрій презентував разом із головним героєм книги, мужнім та хоробрим ветераном російсько-української війни Миколою В’юком із позивним “В’юн”.

Книга розповідає про Миколу – жителя села Бугаївка Радивилівської тергромади, який став на захист України. Під час бойового завдання військовослужбовець взяв у полон 10 окупантів. Та на одному із «гарячих» напрямків фронту воїн був важкопоранений, втратив обидві нижні кінцівки… Проте не здався.

Як зазначає автор і підтверджує головний герой – книга створена на основі реальних подій та історичних фактів, вона немає застережень за віком і підійде для читання як школярам, так і дорослому поколінню українців. Це історія в якій ми можемо пізнати себе, своїх друзів чи рідних. Вона знайде відгомін у серці кожного не лише завдяки цікавому сюжету з легкою і навіть гумористичною подачею, а й через щирі почуття, які там описані: любов, вірність, відчай, радість, вдячність і віра у життя.

Тож не дивно, що зал бібліотеки заповнили школярі, мешканці міста, друзі та відвідувачі бібліотеки. Як зазначають працівники – їхня читальня перетворилась на майданчик НЕЗЛАМНОСТІ, українського слова та героїзму. Такої кількості відвідувачів одночасно давно не було. Ведучою заходу була директорка Централізованої міської бібліотечної системи Галина Грицило, яка представила присутнім автора книги Андрія Чобота та головного героя роману Миколу В’юка.

Автор книги Андрій Чобіт багато років займається видавничою діяльністю, директор друкарні. Це його перший роман. Його він присвятив своєму батькові – Дмитру Чоботу, одному з тих парламентарів, які 24 серпня 1991 року проголосили Незалежність України.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений DroBro (@drobro7_24)

На презентації глядачі мали можливість побачити відеоролик з рашистами, яких полонив «В’юн». На відео вони вітали його командира з днем народження українською мовою… Кожен міг вільно запитати в автора чи головного героя про створення книги, їхнє життя, переживання. Школярів дуже цікавила тема письменництва. А міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, який був на презентації, відзначив важливість таких зустрічей із сучасними героями, які попри особисту трагедію, залишаються вірними присязі патріотами, продовжують жити, любити, жартувати.

На ці та інші питання чи репліки, пан Микола відповідає: ” Наша боротьба триває! Важливо пам’ятати: ніколи не можна опускати рук, навіть коли здається, що місія нездійсненна”.

До даного заходу також долучись бібліотекарі та вчителі (Лариса Барабаш, Людмила Свінціцька, Олена Конченко, Лілія Вишаптицька), учні (8-А, 8-Б, 9-А, 9-Б класів СЗШ №1) та члени міської асоціації осіб з інвалідністю, всі, хто небайдужий до живого українського слова.

Захід завдяки якому трускавчан залучили до потужного дійства – Всеукраїнського форуму військових письменників, проходив за сприянням Тетяни Пилипець, директорки Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука.

Від admin